960_rechev
עמוד הביתבטיחות בדרכיםהשקעה בהסברה- זה עובד

השקעה בהסברה- זה עובד

כפי שהוכח במחקרים רבים, הסברה בערוצי התקשורת השונים היא כלי יעיל ביותר במאמץ לשינוי עמדותיהם והתנהגותם של משתמשי הדרך. הרשות מתמקדת בכל מסע הסברה באחד הגורמים העיקריים לתאונות, אשר להערכת אנשי המקצוע מתאים לטיפול בדרך זו, ומנתחת בסיומו את יעילות הפרסום ומידת הטמעת המסר.

חגורות בטיחות מלפנים ומאחור

סדרה מתמשכת של מסעי הסברה אשר טיפלו בנושא מזוויות שונות, הביאה לעלייה בשיעורי החגירה בקרב הנהג והנוסע שלידו המגיעה כיום ליותר מ-90% - מהרמות הגבוהות בעולם.
בהמשך פנתה הרשות ליעד נוסף, המושב האחורי. קמפיין "באוטו אנחנו מקליקים ת'עניינים" פנה אל הילדים היושבים מאחור ועודד אותם לחגור בעצמם ולהזכיר גם לכל בני המשפחה לחגור. בדיקות שנערכו לאחר הפרסום הראו עלייה של 50% באחוזי החגירה במושב האחורי בקרב ילדים ובני נוער, אולם הם עדיין נמוכים מאשר במושב הקדמי.

"אם שותים לא נוהגים, בשביל זה יש חברים"

סדרת מסעי הסברה שכללה תשדירי טלוויזיה שבהם הופיעו ידוענים שנתנו דוגמה אישית לזהירות בדרכים והמליצו על מינוי "נהג תורן" בתחילת הערב. המסר הופנה גם לצעירים וגם להוריהם, כאחראים לוודא שנבחר נהג תורן. באחד התשדירים נעשה שימוש בעדות אישית של נפגע תאונת דרכים. בסקרים נמצא כי בני נוער רבים שינו בעקבות הפרסום את התנהגותם והם מאמצים יותר ויותר את הנורמה של "נהג תורן".

"אל תחצה חיים"

מסע הסברה לחיזוק מודעות הנהג להולכי הרגל ולשינוי בהתייחסותו אליהם, בעיקר לילדים ולקשישים. התשדירים עשו שימוש בדימויים חזקים כמו בקבוק של תינוק המוטח בכביש ותוכנו נשפך על מעבר חצייה, או משקפיים של קשיש שמתנפצים על מעבר חצייה. הקמפיין הגיע לשלב הגמר (פיינליסט) בפסטיבל ניו-יורק לפרסום 2002, מתוך 14 אלף מתחרים.

תקינות הצמיג

לקראת החורף יוצאת הרשות בתשדירי רדיו המזכירים לנהג לבדוק את מערכות הרכב הקריטיות. ממצאים העלו חוסר מודעות לחשיבות בדיקת הצמיגים. בעקבותיהם, יצאה הרשות במסע הסברה שהדגיש את החשיבות של תקינות הצמיג, תחת הסיסמה "יצאת ונטיל". הדבר הביא לעלייה ניכרת במודעות, ובפנייה למוסכים לצורך בדיקה.

תוכניות טלוויזיה: "רישיון להרוג", "מדינה על הכביש"

סדרת התחקירים "רישיון להרוג" טיפלה במגוון תחומי הבטיחות בדרכים. הצלחת הסדרה, שכללה זכייה בפרס "מסך הזהב", הביאה לשינוי תפיסתי בענף התקשורת ולהפקת תוכניות נוספות בנושא ביוזמת ערוצי התקשורת.
הסדרה "מדינה על הכביש" העניקה לנושא הבטיחות טיפול דומה לדיווח על אירוע ביטחוני, באמצעות דיווחים מהשטח בזמן אמת, ראיונות עם כוחות הצלה, עדים ונפגעים, וניתוח הגורמים לתאונה. התוכנית לוותה בסקרים שהעלו כי אחוז גבוה של הצופים הושפעו ממנה.
הסרט "גן חיות על גלגלים" זכה בפרס הראשון בפסטיבל בינלאומי לסרטי בטיחות בדרכים, 2006.

עודכן לאחרונה: רביעי, 10 אוקטובר 2012 16:08

 

תחבורה יבשתית

הודעות הדובר
שלישי, 28 מרץ 2017
השר כץ: אור ירוק הפך לגוף פוליטי לכל דבר שכל תפקידו לנגח את הממשלה ואת משרד התחבורה בפרט
קרא עוד...השר כץ: אור ירוק הפך לגוף פוליטי לכל דבר שכל תפקידו לנגח את הממשלה ואת משרד התחבורה בפרט
חמישי, 23 מרץ 2017
מעלים הילוך במאבק בתאונות הדרכים. ממחר : קנסות מוגדלים על עבירות תעבורה חמורות המסכנות חיים. הקנס על אי ציות לרמזור אדום 1,500 שקלים!
קרא עוד...מעלים הילוך במאבק בתאונות הדרכים. ממחר : קנסות מוגדלים על עבירות תעבורה חמורות המסכנות חיים. הקנס על אי ציות לרמזור אדום 1,500 שקלים!
שלישי, 21 מרץ 2017
היסטוריה בכרמיאל: השר כץ חנך את נסיעת המבחן הראשונה של רכבת כרמיאל - תל אביב
קרא עוד...היסטוריה בכרמיאל: השר כץ חנך את נסיעת המבחן הראשונה של רכבת כרמיאל - תל אביב
שלישי, 21 מרץ 2017
בעקבות התנאים הפיזיים הקשים משרד הרישוי בחולון יסגר מיום ראשון הבא לתקופה של כ-3 חודשים לצורך שיפוצים נרחבים, שנועדו לשפר את השירות לציבור
קרא עוד...בעקבות התנאים הפיזיים הקשים משרד הרישוי בחולון יסגר מיום ראשון הבא לתקופה של כ-3 חודשים לצורך שיפוצים נרחבים, שנועדו לשפר את השירות לציבור
למעלה