משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתעופה אזרחיתשדה התעופה הבינלאומי בתמנע ע"ש אילן ואסף רמון יוצא לדרך: האדריכלים משה דור ומן שנהר זכו במכרז לתכנון שדה התעופה בתמנע שליד אילת

שדה התעופה הבינלאומי בתמנע ע"ש אילן ואסף רמון יוצא לדרך: האדריכלים משה דור ומן שנהר זכו במכרז לתכנון שדה התעופה בתמנע שליד אילת

השר כץ: תכנון שדה התעופה יוצא לדרך לאחר קיפאון של שנים. פינוי שדה התעופה הקיים באילת יאפשר לעיר להתפתח צפונה וישפר משמעותית את איכות חיי התושבים

פרויקט שדה התעופה הבינלאומי בתמנע שמקדם שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ עובר לשלב המעשי. האדריכלים משה דור ומן שנהר זכו במכרז של רשות שדות התעופה (רש"ת) לתכנון המפורט של שדה התעופה העתידי שיחליף את נמל התעופה של אילת.

השר כץ ציין כי במטרה לקצר את לוחות הזמנים להקמת השדה בתמנע המכרז יבוצע בשלושה שלבים: בשלב הראשון יבוצע תכנון של תפיסת הקרקע, בשלב השני יתוכננו תשתיות השדה ומסלולי ההמראות והנחיתות ובשלב השלישי יוחל בתכנון טרמינל הנוסעים של השדה.

שר התחבורה מסר כי שדה התעופה החדש בתמנע הנמצא כ- 18 קילומטר צפונה לאילת ישמש כשדה תעופה בינלאומי נוסף של מדינת ישראל, בעיקר לטיסות לאירופה וממנה וכן לטיסות פנים ארציות.

יצויין כי השר כץ החליט לפני מספר חודשים לקרוא לשדה התעופה שיקום ברמת תמנע ע"ש אילן ואסף רמון, כאות הערכה והוקרה של מדינת ישראל למשפחת רמון.

על פי ההחלטה שאושרה לאחרונה בממשלה עלות הכנת התכנון המפורט המסתכמת ב- 56 מיליון שקלים לא תמומן מתקציב המדינה אלא ממקורות פנימיים של רשות שדות התעופה.

עלות בניית שדה התעופה בתמנע נאמדת ב- 1.7 מיליארד שקלים והיא תמשך כארבע שנים. הפרויקט יכלול בין השאר והקמת מסלול המראות ונחיתות, באורך של 3600 מטר שיאפשר למטוסי סילון גדולים להמריא ממנו לכל יעד באירופה וכן מגדל פיקוח וטרמינל מרווח שייתן מענה לכשני מיליון נוסעים בשנה, ברמת שירות גבוהה.

כמו כן יכלול הפרויקט עמדות חנייה למטוסים רחבי גוף ובינוניים, רחבות חנייה למטוסי טורבו- פרופ, אזורי תיפעול, חנויות "דיוטי פרי" בדומה לחנויות הקיימות בנתב"ג, מערך כבישים חדש ומגרשי חנייה לרווחת הנוסעים.

במסגרת התוכנית יורחב כביש הערבה בקטע שבין תמנע לאילת לארבעה נתיבים, שניים בכל כיוון. עם השלמת הכביש תמשך הנסיעה מתמנע לאילת כ- 10 דקות בלבד.

יצוין כי בנוסף לכך מקדם השר כץ את חיבור שדה התעופה בתמנע לעיר אילת גם באמצעות שלוחה של הרכבת שתתחבר בעתיד לרכבת המתוכננת לאילת.

שר התחבורה הוסיף כי פינוי שדה התעופה הקיים באילת יאפשר את פיתוחה של העיר צפונה וישפר באופן משמעותי את איכות החיים של תושבי העיר.

שר התחבורה ציין כי תכנון שדה התעופה בתמנע יוצא לדרך לאחר קיפאון של שנים ארוכות בביצוע הפרויקט. "אנו מעוניינים בקידום מהיר של הפרויקט והעיר אילת תהיה אחת המרוויחות העיקריות ממנו " אמר כץ.
 

על סדר היום

חמישי, 27 יולי 2017
החלפת לוחית רישוי פגומה
משרד התחבורה, אגף הרכב ושירותי תחזוקה מבקש להביא לידיעת הציבור על החלפת לוחית רישוי פגומה.
קרא עוד...החלפת לוחית רישוי פגומה
רביעי, 26 יולי 2017
אימות רישיון נהיגה לשוהים בחו"ל
אזרח ישראלי המצוי בחו"ל במסגרת של טיול, לימודים או תושבות מכל סוג שהוא ונדרש ע"י השלטונות המקומיים, או ע"י מוסדות המדינה לאימות רישיון נהיגה רשאי לעשות כן.
קרא עוד...אימות רישיון נהיגה לשוהים בחו"ל
שלישי, 25 יולי 2017
מכרז מס' 1/17 למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית
חברת איי.אם.סי.ג'י תשתיות ותחבורה בע"מ מזמינה בזה מציעים להגיש הצעות למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית, הכל כפי שיפורט במסמכי מכרז זה.
קרא עוד...מכרז מס' 1/17 למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה