משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתחבורה יבשתיתממחר: הוזלה של 10% בכל כרטיסי "חופשי חודשי" של התחבורה הציבורית

ממחר: הוזלה של 10% בכל כרטיסי "חופשי חודשי" של התחבורה הציבורית

השר כץ: משרד התחבורה יציג בימים הקרובים רפורמה בתעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית בכל הקווים הבינעירוניים המקשרים בין הפריפריה למרכז הארץ

צעד נוסף לעידוד הנסיעה בתחבורה הציבורית. תעריפי כרטיס "חופשי חודשי" בכל קווי האוטובוסים בארץ יוזלו ממחר (יום שישי) בשיעור של 10%, בעקבות החלטת הממשלה להוזיל את תעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית. כך הודיע היום שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ.

הוזלת התעריפים בתחבורה הציבורית מבוצעת לאחר שבחודש שעבר הוזלו תעריפי כרטיס "חופשי חודשי" בכל הקווים העירוניים, האזורים והבינעירוניים של רכבת ישראל בשיעור של 11.5%, בעקבות החלטת השר כץ להקדים את מתן ההוזלה בחודש ימים.

על פי התעריף החדש יעלה כרטיס "חופשי חודשי" בקווי האוטובוסים בירושלים וחיפה 227 שקל, במקום 252 שקל. "חופשי חודשי" בתל אביב והסביבה יעלה 200 שקל, במקום 222 שקל, בגוש דן יעלה כרטיס "חופשי חודשי" 324 שקל, לעומת 360 שקל עד כה.

מנוי "חופשי חודשי" בבאר שבע יעלה 144 שקל, במקום 160 שקל, "חופשי חודשי" מרחבי בשרון יעלה 159 שקל, במקום  177 שקל, בנצרת יעלה כרטיס "חופשי חודשי" 99 שקל, במקום 110 שקל ובבית שמש יוזל כרטיס "חופשי חודשי" ל- 113 שקל, לעומת 125 שקל עד כה.

השר כץ ציין כי משרדו יציג בימים הקרובים רפורמה מקיפה בתעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית בכל קווי השירות הבינעירוניים, המקשרים בין  ישובי הפריפריה למרכז הארץ. לדבריו, במסגרת הרפורמה תחול הוזלה משמעותית בתעריפי הנסיעה הבינעירוניים, בישובים רבים בארץ.

שר התחבורה הנחה את אגף תחבורה ציבורית במשרדו לבחון אפשרות להוזלה של תעריפי התחבורה הציבורית גם בקווים האזורים, המקשרים בין ישובי הפריפריה בארץ.

השר כץ מסר כי משרד התחבורה יחל בקרוב לגבש הסכמים מפורטים עם כל מפעילי התחבורה הציבורית בארץ להתקנת "קורא כרטיסים" שיאפשר לבעלי "כרטיס חכם" "לדלג" על הנהג ולעלות לאוטובוס גם דרך הדלת האחורית, בדומה לנהוג במדינות רבות באירופה.

יצויין כי במסגרת הרפורמה בתחבורה הציבורית שגיבש משרד התחבורה תונהג בקרוב בגוש דן שיטת תעריפים "אזורית - טבעתית" על פי אזור מוצא ויעד הנסיעה, הכוללת מעבר חופשי בין קווי האוטובוסים של כל המפעילים באזורי הטבעת, במשך 90 דקות. בשלב השני של התוכנית תורחב הרפורמה לאזורים נוספים רבים בכל רחבי הארץ.

שר התחבורה ציין כי הוזלות התעריפים בתחבורה הציבורית נועדו בין השאר לעודד את השימוש בתחבורה הציבורית ולהגדיל את האטרקטיבית שלה לעומת הרכב הפרטי, באמצעות זמינות גבוהה של קווים ואוטובוסים ומתן שירות טוב ויעיל יותר.
 

על סדר היום

שלישי, 13 יוני 2017
אגף הרכב ושירותי תחזוקה מפרסם את עיקרי החלטת שימוע שהתקיים לאחרונה בנושא יבוא אישי של רכב לישראל
לאחרונה התקיים שימוע באגף הרכב ושירותי תחזוקה בשל חשש ממשי כי יבוא אישי של רכב לישראל נעשה באמצעות צד ג', שאיננו בעל רישיון לתיווך ביבוא אישי לפי סעיף 68 לחוק רישוי שירותים ומקצועות בענף הרכב, תשע"ו-2016 (להלן-חוק הרישוי).
קרא עוד...אגף הרכב ושירותי תחזוקה מפרסם את עיקרי החלטת שימוע שהתקיים לאחרונה בנושא יבוא אישי של רכב לישראל
ראשון, 04 יוני 2017
הארכת תוקף ההנחות למקבלי קצבאות שארים והשלמת הכנסה
משרד התחבורה האריך את תוקף ההנחות למקבלי קצבאות שארים והשלמת הכנסה על פי חוק הביטוח הלאומי, הקיימים כיום, עד לתום שנת 2017.
קרא עוד...הארכת תוקף ההנחות למקבלי קצבאות שארים והשלמת הכנסה
שני, 22 מאי 2017
העברת הטיפול בהעברת בעלות, עיקול, שעבוד וביטול כלי צמ"ה
החל מ- 01/06/2017, יוכל כל בעל ציוד מכני הנדסי לבצע את הפעולות הבאות: העברת בעלות, שעבוד, עיקול וביטול כלי צמ"ה במחוזות הרישוי באזור מגוריו.
קרא עוד...העברת הטיפול בהעברת בעלות, עיקול, שעבוד וביטול כלי צמ"ה
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה