משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתחבורה יבשתיתמבטלים את הפקקים בדרך לירושלים: ועדת השרים לענייני פנים אישרה פה אחד את התוכנית לשדרוג כביש ירושלים - תל אביב

מבטלים את הפקקים בדרך לירושלים: ועדת השרים לענייני פנים אישרה פה אחד את התוכנית לשדרוג כביש ירושלים - תל אביב

השר כץ: התוכנית הכוללת את הרחבת הכביש לשלושה נתיבים וביטול "סיבוב מוצא" תקצר את משך הנסיעה לירושלים ותהווה חיזוק משמעותי לבירה

מקצרים את הדרך לבירה. ועדת השרים לענייני פנים ושירותים אישרה היום (יום ראשון) פה אחד את התוכנית המהפכנית לשדרוג כביש מספר 1 בין ירושלים לתל אביב, בקטע שבין שער הגיא לכניסה לבירה. עלות התוכנית נאמדת בכ-2.5 מיליארד שקלים.

שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ הציג בפני ועדת השרים את התוכנית לשדרוג כביש מס 1 בקטע הכביש שבין שער הגיא לירושלים. על פי התוכנית יורחב הכביש לשלושה נתיבים בכל כיוון ותשופר הבטיחות לאורך הקטע המשודרג. זאת באמצעות צמצום הרדיוסים לאורך התוואי, הוספת שוליים רחבים בצידי הדרך והתקנת מעקות בטיחות חדשים.

גשר הראל הישן שנבנה לפני עשרות שנים, יבוטל. במקומו יכרו שתי מנהרות באורך של 650 מטר שיעברו מתחת לרכס הראל. המנהרות יאפשרו נסיעה נוחה בכביש וישפרו את הקשר בין שני חלקי מבשרת ציון. סמוך למחלף החדש יוקם חניון "חנה וסע" ותחנת אוטובוס לנוחיות הנהגים המגיעים לירושלים.

במסגרת התוכנית יבוטל קטע הכביש המסוכן ב"סיבוב מוצא", ובמקומו יוקמו שני גשרים מקבילים, בני שלושה נתיבים, באורך של 800 מטר, שיתנשאו מעל עמק מוצא. הגשרים החדשים יהפכו את הנסיעה לבטוחה ומהירה יותר.

שר התחבורה ציין כי גשר מוצא יתחבר בעתיד לכביש 16 שיחבר בין מוצא לגבעת מרדכי בירושלים ויהווה כניסה נוספת לדרום הבירה. זאת בנוסף לכביש 9 המוביל לצפון ירושלים. לדברי כץ, שדרוג הכביש ופרויקט הרכבת המהירה לירושלים המקודם כיום יקצרו את משך הנסיעה אל העיר ויהוו חיזוק משמעותי לבירת ישראל.

גשר עין חמד הקיים יפורק וכביש מספר 1 יוגבל למפלס הגשר, דבר שישפר את הבטיחות ויצמצם הפגיעה הנופית. החיבור בין אבו גוש לבין עין רפא ועין נקובה יתבצע מתחת לכביש הראשי ויתווספו אליו מעגלי תנועה בשני הכיוונים לשיפור רמת הבטיחות.

דגש מיוחד ניתן בפרויקט לנושא האקולוגי והנופי. 700 מטר לפני מחלף שורש יוקם על הכביש גשר אקולוגי שיחבר בין שני צדי הכביש ויאפשר מעבר לחיות הבר. לדברי כץ, מאות מיליוני שקלים הושקעו במסגרת הפרויקט בשמירה על הסביבה.

סמנכ"ל החברה הלאומית לדרכים (מע"צ לשעבר), איתן שיפרון ציין בועדת השרים כי החברה הלאומית תפעל למנוע עומסי תנועה במהלך שדרוג הכביש ככל הניתן ותחייב את הקבלנים המבצעים את הפרויקט להשאיר לפחות שני נתיבי תנועה פתוחים במהלך כל עבודות השדרוג.

השר כץ ציין כי מדובר באחד הפרויקטים החשובים ביותר המקודמים כיום על ידי משרד התחבורה. לדבריו, שדרוג כביש מספר 1 ישפר את זרימת כלי הרכב באחד מעורקי התנועה המשמעותיים ביותר בישראל.
"הרחבת כביש מספר 1 לשלושה נתיבים וביטול 'סיבוב המוות' במוצא יאפשרו לעשרות אלפי העובדים לחלוף על הפקקים ולהגיע לירושלים בבטיחות ובמהירות",
אמר כץ.
 

על סדר היום

שני, 22 מאי 2017
העברת הטיפול בהעברת בעלות, עיקול, שעבוד וביטול כלי צמ"ה
החל מ- 01/06/2017, יוכל כל בעל ציוד מכני הנדסי לבצע את הפעולות הבאות: העברת בעלות, שעבוד, עיקול וביטול כלי צמ"ה במחוזות הרישוי באזור מגוריו.
קרא עוד...העברת הטיפול בהעברת בעלות, עיקול, שעבוד וביטול כלי צמ"ה
רביעי, 29 מרץ 2017
מידע לציבור אודות החזר אגרת רישיון נהיגה ליורשי המנוח
אנו מבקשים להביא לידיעת הציבור, כי בעת פטירתו של אדם, אשר היה ברשותו רישיון נהיגה בר תוקף, רשאים יורשיו לדרוש החזר יחסי בגין אגרת הרישיון ששולמה, על פי תקנות התעבורה.
קרא עוד...מידע לציבור אודות החזר אגרת רישיון נהיגה ליורשי המנוח
חמישי, 23 מרץ 2017
החל מ- 26 במרץ 2017 משרד הרישוי בחולון נסגר ל-3 חודשים לרגל שיפוצים
אנו משדרגים את משרד הרישוי בחולון, המשרת את מרבית תושבי גוש דן, כדי שנוכל לספק לכם שירות טוב יותר, בסביבה נעימה ובתנאים הולמים.
קרא עוד...החל מ- 26 במרץ 2017 משרד הרישוי בחולון נסגר ל-3 חודשים לרגל שיפוצים
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה