משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתחבורה יבשתיתעל רקע העלייה החדה של מחירי הדלק: השר כץ החליט להוזיל בעשרות אחוזים את מחירי התחבורה הציבורית ליישובי הפריפריה עוד לפני חג הפסח

על רקע העלייה החדה של מחירי הדלק: השר כץ החליט להוזיל בעשרות אחוזים את מחירי התחבורה הציבורית ליישובי הפריפריה עוד לפני חג הפסח

במסגרת התוכנית יופחתו מחירי הנסיעה הבינעירוניים מהמרכז לפריפריה עד 30%. שר התחבורה החליט כי המחיר המקסימאלי של נסיעה בקווים בינעירוניים בישראל יעמוד על 45 שקלים לכל היותר, לעומת 63 שקלים כיום

מהפכת התעריפים בתחבורה הציבורית יוצאת לדרך. שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ החליט היום (יום שני) להקדים ליום ראשון הקרוב (ה-17 באפריל) את הפחתת תעריפי הנסיעה הבינעירונית בין ישובי הפריפריה למטרופולינים בכל הארץ.

השר כץ החליט להקדים את הפחתת התעריפים בתחבורה הציבורית לישובי הפריפריה, עוד לפני חג הפסח, על רקע העלייה החדה של מחירי הדלק. "החלטתי להוזיל את התחבורה הציבורית מהמרכז לפריפריה, במטרה לאפשר למאות אלפי בני משפחה לחגוג עם קרוביהם בכל רחבי הארץ ולחסוך עשרות שקלים בכל נסיעה", אמר כץ.

במסגרת החלטת הממשלה לעידוד הנסיעה בתחבורה הציבורית, יושקעו בשנתיים הקרובות כ-600 מיליון שקלים בהפחתת תעריפים בתחבורה הציבורית ובשיפור מיידי של השירות לנוסע. במסגרת זאת, הופחתו בחודש שעבר מחירי כרטיס "חופשי חודשי" בקווי האוטובוסים של התחבורה הציבורית בשיעור של 10%.   

שר התחבורה ציין כי מדובר ברפורמה הגדולה והמקיפה ביותר שבוצעה אי פעם בתעריפי הנסיעה של התחבורה הציבורית והיא תכלול בשלב הראשון את קווי התחבורה הציבורית הבינעירונית, המקשרים את ישובי הפריפריה לערים המטרופולינים. בשלב השני היא תכלול הפחתת תעריפים בתוך יישובי הפריפריה ובקווי הפריפריה האזוריים.

השר כץ החליט כי המחיר המקסימאלי של נסיעה בקווים הבינעירוניים בכל רחבי הארץ, יעמוד על 45 שקלים לכל היותר, לעומת 63 שקלים כיום (למעט קווי אילת). מדובר בהוזלה של עד 30% בהשוואה לתעריפים כיום.

מחירי הנסיעה בקווים הבינעירוניים, הנעים בין 51-56 שקלים יופחתו ל-42 שקלים בלבד. תעריפי הנסיעה הנעים כיום בין 42-48 שקלים יופחתו ל-40 שקלים בלבד, ותעריפי הנסיעה הנעים כיום בין 37-42 שקלים, יופחתו ל-36 שקלים בלבד.

השר כץ ציין כי בשלב השני של התוכנית, שיבוצע בחודשים הקרובים, תיערך רפורמה מבנית כוללת בתעריפים הבינעירוניים, במסגרתה יחולו הנחות משמעותיות במחירי הנסיעה בקווי הפריפריה הבינעירוניים, בהם התעריף נמוך מ-36 שקלים.

הוזלות המחירים כוללות מאות קווי אוטובוסים בכל רחבי הארץ. כך למשל, נסיעה מצומת פארן שבערבה לירושלים תוזל ב-40% מ-75 שקלים כיום ל- 45 שקלים בלבד, ומחצבה לתל אביב יופחת מחיר הנסיעה ל-45 שקלים במקום 61 שקלים, הוזלה של 26%.

נסיעה מקרית שמונה לירושלים תעלה 45 שקלים בלבד, לעומת 63 שקלים כיום, הוזלה של 28%. נסיעה מקרית שמונה לתל-אביב תעלה 45 שקלים בלבד, במקום 61 שקלים כיום, הוזלה של 26%. נסיעה מעמיעד וכורזים לירושלים תעלה 45 שקלים בלבד, במקום 59 שקלים כיום, הוזלה של  24%.

נסיעה מצפת, קצרין ומירון לתל אביב תעלה 45 שקלים בלבד, לעומת 59 שקלים כיום, הוזלה של 24%. נסיעה מכרמיאל, חצור הגלילית וראש פינה, לתל אביב תופחת מ-51 שקלים ל-42 שקלים בלבד, הוזלה של 18%.

נסיעה מטבריה, אפיקים ושדות יעקב לירושלים תופחת מ-48 שקלים ל-40 שקלים בלבד, הוזלה של 17%. ונסיעה מחיפה ובית שאן לירושלים תופחת מ-45 שקלים כיום ל-40 שקלים בלבד, הוזלה של 11%.

נסיעה מאופקים, דימונה, עפולה ואור עקיבא לירושלים, תופחת מ-42 שקלים ל-36 שקלים בלבד, הוזלה של 14%. נסיעה מישובי רמת הגולן לירושלים תופחת מ-56 שקלים כיום ל-42 שקלים בלבד, הוזלה של 25%.

נסיעה מעין גב, ראמה וקדמת כנרת לתל אביב תעלה 42 שקלים בלבד, במקום 53 שקלים עד כה, הוזלה של 20%. נסיעה מערד לתל אביב תעלה 36 שקלים לעומת 40 שקלים עד כה, הוזלה של 10%.

בנוסף לכך בוצעה הפחתת תעריפים בתוך הפריפריה בדרום הארץ, בקווים שבין עוטף באר שבע לעיר באר שבע, תוך מתן דגש על הערים ירוחם, ערד וישובי הבדואים שבסביבה. כך למשל, הופחת תעריף הנסיעה מירוחם לבאר שבע מתשעה שקלים כיום לשבעה שקלים בלבד, הנחה של 22%, ומערד לבאר שבע מ-11.3 שקלים ל-9.4 שקלים בלבד, הוזלה של כ-17%.

כמו כן, יופחתו תעריפי הנסיעה בין ישובי הבדואים לבאר שבע. לדוגמא, נסיעה בין לקיה לתל שבע תעלה שבעה שקלים בלבד, לעומת תשעה שקלים כיום, הוזלה של 22%. נסיעה מתל שבע לבאר שבע תעלה 3.1 שקלים, לעומת 3.8 שקלים כיום, הוזלה של 18%.

הפחתת התעריפים בקווי האוטובוסים הבינעירוניים בפריפריה מבוצעת בהמשך להחלטת השר כץ להרחיב את הסדר ההנחות בכרטיסי "חופשי חודשי" לכל קווי הרכבת בארץ לשיעור של 35% הנחה, ובהמשך עד ל-42.5% הנחה.
 

על סדר היום

חמישי, 27 יולי 2017
החלפת לוחית רישוי פגומה
משרד התחבורה, אגף הרכב ושירותי תחזוקה מבקש להביא לידיעת הציבור על החלפת לוחית רישוי פגומה.
קרא עוד...החלפת לוחית רישוי פגומה
רביעי, 26 יולי 2017
אימות רישיון נהיגה לשוהים בחו"ל
אזרח ישראלי המצוי בחו"ל במסגרת של טיול, לימודים או תושבות מכל סוג שהוא ונדרש ע"י השלטונות המקומיים, או ע"י מוסדות המדינה לאימות רישיון נהיגה רשאי לעשות כן.
קרא עוד...אימות רישיון נהיגה לשוהים בחו"ל
שלישי, 25 יולי 2017
מכרז מס' 1/17 למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית
חברת איי.אם.סי.ג'י תשתיות ותחבורה בע"מ מזמינה בזה מציעים להגיש הצעות למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית, הכל כפי שיפורט במסמכי מכרז זה.
קרא עוד...מכרז מס' 1/17 למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה