משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתחבורה יבשתיתבעקבות תקנה חדשה של השר כץ: משרד התחבורה החל לשלוח זימונים אישיים לבדיקות ראייה למבקשי חידוש רישיון שמלאו להם 40 שנה

בעקבות תקנה חדשה של השר כץ: משרד התחבורה החל לשלוח זימונים אישיים לבדיקות ראייה למבקשי חידוש רישיון שמלאו להם 40 שנה

בעקבות התקנה החדשה יחויבו נהגים שמלאו להם 40 שנה לבצע בדיקת ראייה אחת ל- 10 שנים, כתנאי לחידוש הרישיון

משרד התחבורה והבטיחות בדרכים החל לשלוח פניות אישיות לבעלי רישיון נהיגה שמלאו להם 40 שנה לביצוע בדיקת ראייה, כתנאי לחידוש הרישיון.

על פי תקנה חדשה של שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, החל מ-1 בינואר 2012 יחויב כל בעל רישיון נהיגה שמלאו לו 40 שנה לעבור בדיקת ראייה אחת ל- 10, שנים כתנאי לחידוש הרישיון.

כשלושה חודשים לפני מועד חידוש הרישיון יקבל כל נהג שמלאו לו 40 שנה הודעה אישית מרשות הרישוי המחייבת אותו לבצע בדיקת עיניים, בטרם ישלח לו חידוש הרישיון. אלפי נהגים הנדרשים לחדש את רישיונם בחודש ינואר 2012 החלו לקבל בימים אלה את הזימון לבדיקות.

החלטת השר כץ לחייב את כל הנהגים לעבור בדיקת ראייה אחת ל- 10 שנים התקבלה בעקבות מחקר של מכון גרטנר לחקר מדיניות רפואית, שהוזמן על ידי משרד התחבורה.

לדברי כץ הבדיקה הנוספת נועדה לאתר נהגים הסובלים מלקויי ראייה, העלולים להשפיע על כושר נהיגתם ולסכן את עצמם ואת הסובב אותם.

על פי התקנה החדשה שאושרה בכנסת החל מ-1 בינואר 2011 יחויבו נהגים מגיל 70 ואילך לעבור בדיקת ראייה אחת ל- 5 שנים, במסגרת הבדיקות הרפואיות הכלליות. נהגים שמלאו להם 80 שנה יחויבו לעבור בדיקת ראייה אחת לשנתיים.

נהגים מקצועיים (נהגי מוניות, אוטובוסים ורכב כבד) יחויבו בבדיקת ראייה מגיל 60 אחת ל- 5 שנים. מגיל 70 ואילך יחויבו נהגים אלה בבדיקות אחת לשנתיים.

בדיקת העיניים תתבצע על ידי כל אופטומטריסט מוסמך שאושר על ידי משרד הבריאות. תוצאות הבדיקה יועברו באופן מקוון (On Line) ישירות למחשבי משרד התחבורה. במידה והבדיקה תמצא תקינה ישלח לנהג רישיון נהיגה לשם חידושו.

רשימת האופטומטריסטים המורשים ופרטים נוספים על מקומות ושעות הפעילות שלהם ניתן לקבל באתר האינטרנט של משרד התחבורה ובמרכז השירות הטלפוני של משרד התחבורה: 5678*.
 

על סדר היום

חמישי, 27 יולי 2017
החלפת לוחית רישוי פגומה
משרד התחבורה, אגף הרכב ושירותי תחזוקה מבקש להביא לידיעת הציבור על החלפת לוחית רישוי פגומה.
קרא עוד...החלפת לוחית רישוי פגומה
רביעי, 26 יולי 2017
אימות רישיון נהיגה לשוהים בחו"ל
אזרח ישראלי המצוי בחו"ל במסגרת של טיול, לימודים או תושבות מכל סוג שהוא ונדרש ע"י השלטונות המקומיים, או ע"י מוסדות המדינה לאימות רישיון נהיגה רשאי לעשות כן.
קרא עוד...אימות רישיון נהיגה לשוהים בחו"ל
שלישי, 25 יולי 2017
מכרז מס' 1/17 למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית
חברת איי.אם.סי.ג'י תשתיות ותחבורה בע"מ מזמינה בזה מציעים להגיש הצעות למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית, הכל כפי שיפורט במסמכי מכרז זה.
קרא עוד...מכרז מס' 1/17 למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה