משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתחבורה יבשתיתפורסם מכרז לשדרוג כביש 85 בין צומת קדרים לעמיעד בהיקף של כחצי מיליארד שקל

פורסם מכרז לשדרוג כביש 85 בין צומת קדרים לעמיעד בהיקף של כחצי מיליארד שקל

השר כץ: הרחבת ומחלוף כבישים 65 ו-85 הינם חלק מרכזי בתוכנית "נתיבי ישראל" שנועדה לחבר את אצבע הגליל לכביש חוצה ישראל ולמרכז הארץ

תנופת הפיתוח בצפון ממשיכה. החברה הלאומית לדרכים פרסמה היום (יום שני) את המכרז להרחבה ומחלוף של כביש 85, בין צומת קדרים לצומת עמיעד. עלות ההשקעה הכוללת בפרויקט נאמדת בכחצי מיליארד שקל.

שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ ציין כי הפרויקט יצטרף למספר קטעי דרך לאורך הכבישים 65 ו-77 שיושלמו בשנים הקרובות. כבישים אלה ייצרו את "הזרוע המזרחית" של תוכנית "נתיבי ישראל", ממחלף התשבי (תל קשיש) במסלול שאורכו 57 קילומטרים, ללא אף רמזור, עד לצומת עמיעד.

השר כץ הוסיף כי קטע הדרך שיצא היום למכרז הם חלק מתוכנית "נתיבי ישראל" שתיצור רשת ארצית של כבישים מהירים ללא רמזורים ממטולה ועד אילת. "מדובר בתוכנית שתקצר משמעותית את זמני הנסיעה ממרכז הארץ לצפון ולדרום ותביא לפיתוח של יישובי הנגב והגליל".

הוועדה לתשתיות לאומיות (ות"ל) הכריזה על תוואי הכביש כדרך נופית, הכוללת נקודות תצפית למטיילים בה. שדרוג הכביש יתייחס גם להיבטים סביבתיים, נופיים ואקולוגיים ויתווספו בו נתיבים נוספים. הצמתים הקיימים בכניסות לישובים יבוטלו ובמקומם יוקמו מפרידנים.

מנכ"ל החברה הלאומית לדרכים, אדריכל שי ברס הוסיף כי העבודות המתבצעות בתיאום מלא עם רשות הטבע והגנים, יפתחו ערוצי נחלים שהיו חסומים עד כה  בסוללות עפר וחסמו את הנחלים עמוד, צלמון ועכברה. "במקומן יוקמו גשרים שיפתחו את הנחלים למעבר מטיילים ובעלי חיים. העבודות כוללות העתקת וכריתת עצים, שיבוצעו בתיאום עם קרן קימת לישראל . בנוסף, כוללת התכנית הקמת מעבר אקולוגי לבעלי-חיים מעל לכביש מס' 85, ממערב לצומת עמיעד", אמר ברס.

שר התחבורה הוסיף כי במסגרת הפרויקט, יוסדר קטע כביש באורך של כ-9 ק"מ ומהירות הנסיעה המקסימאלית תעלה ל-100 קמ"ש. לאורך התוואי יוקמו מחלפים, גשרים ויבוצעו שיפורים בטיחותיים.

במטרה לקצר את לוחות הזמנים לביצוע הפרויקט פורסם המכרז בשיטת "מחיר וזמן", במסגרתה יזכה הקבלן שיציע את המחיר הנמוך ביותר בשיקלול זמן הביצוע הקצר ביותר.

מצורפת תמונת הדמיה של מחלף קדרים. קרדיט: החברה הלאומית לדרכים

 

על סדר היום

שני, 17 יולי 2017
תנאים לקבלת רישיון יבואן ישיר או עקיף
אגף הרכב ושירותי תחזוקה מפרסם הוראת נוהל שמטרתה להסדיר את התנאים לקבלת רישיון יבואן ישיר או עקיף לרכב הפטור מחובת רישום ורישוי, גרור, נתמך, טרקטור, טרקטור משא, מכונה ניידת (למעט עגורן נייד שהוא מכונת הרמה בעלת זרוע המורכבת על שלדה משולבת שכושר ההרמה שלה עולה על 150 טון).
קרא עוד...תנאים לקבלת רישיון יבואן ישיר או עקיף
חמישי, 29 יוני 2017
סניף הרישוי נתניה יהיה סגור לקבלת קהל בשבוע שבין 02-07/07/2017
בימים אלה יבוצעו עבודות בתוך הסניף במטרה לשפר את השירות ואת חווית ההמתנה לציבור הרחב.
קרא עוד...סניף הרישוי נתניה יהיה סגור לקבלת קהל בשבוע שבין 02-07/07/2017
שלישי, 13 יוני 2017
אגף הרכב ושירותי תחזוקה מפרסם את עיקרי החלטת שימוע שהתקיים לאחרונה בנושא יבוא אישי של רכב לישראל
לאחרונה התקיים שימוע באגף הרכב ושירותי תחזוקה בשל חשש ממשי כי יבוא אישי של רכב לישראל נעשה באמצעות צד ג', שאיננו בעל רישיון לתיווך ביבוא אישי לפי סעיף 68 לחוק רישוי שירותים ומקצועות בענף הרכב, תשע"ו-2016 (להלן-חוק הרישוי).
קרא עוד...אגף הרכב ושירותי תחזוקה מפרסם את עיקרי החלטת שימוע שהתקיים לאחרונה בנושא יבוא אישי של רכב לישראל
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה