משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתחבורה יבשתיתיאיר שמיר נבחר פה אחד כיו"ר דירקטוריון החברה הלאומית לדרכים

יאיר שמיר נבחר פה אחד כיו"ר דירקטוריון החברה הלאומית לדרכים

שר התחבורה: שמיר יסייע להוביל את מהפכת התחבורה שמקדם המשרד בימים אלה מאילת בדרום ועד קרית שמונה בצפון

דירקטוריון החברה הלאומית לדרכים (לשעבר מע"צ) בחר אתמול פה אחד ביאיר שמיר כיו"ר החברה. זאת לאחר שבחודש שעבר החליט שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כץ למנות את שמיר, לשעבר יו"ר התעשייה האווירית לישראל, לתפקיד יו"ר מועצת המנהלים של החברה הלאומית לדרכים.

שר התחבורה ציין כי במסגרת תפקידו, יעמוד שמיר, בין השאר, בראש המנהלת שתקדם את הקמתו של קו רכבת מהיר לאילת, שישמש להסעת נוסעים והובלת מטענים וסחורות בין ים סוף לים התיכון.

השר כץ החליט על מינויו של שמיר לתפקיד לאור ניסיונו הרב בניהול פרויקטים ומיזמים גדולים ומורכבים בחברות פרטיות וציבוריות, וציין כי הוא יסייע להוביל את מהפכת התחבורה שמקדם משרדו בימים אלה, מאילת שבדרום ועד קרית שמונה שבצפון.

לאחר בחירתו, אמר שמיר כי הוא רואה בתפקיד שליחות של ממש. "זו זכות לעמוד בראש מועצת המנהלים של חברה שפועלת הלכה למעשה לקירוב הפריפריה למרכז, באמצעות דרכים חדשות ובטוחות. אני גאה להצטרף לחברה המובילה בישראל  בתחום ההנדסה והתשתיות." הוסיף שמיר והודה ליו"ר היוצא מיכה גולדמן על הובלת החברה בשלוש השנים האחרונות.           

שמיר שימש בשורה ארוכה של תפקידים ניהוליים ונמנה עם אנשי העסקים הבכירים בישראל. בין היתר כיהן כיו"ר התעשיה האווירית, סגן נשיא ומנכ"ל של תאגיד סאיטקס בישראל, מנכ"ל חברת עלית, משנה לנשיא חברת ההשקעות "אתגר", יו"ר דירקטוריון אל על שניהל את תהליך ההפרטה של החברה, ויו"ר שמיר תעשיות אופטיקה.

במהלך 25 שנות שירותו בצה"ל, שירת שמיר כטייס, מהנדס חשמל ואלקטרוניקה ומפקד יחידות שונות בחיל האוויר. במסגרת שירותו, הגיע לדרגת אלוף משנה ושימש כראש מחלקת מערכות בלהק ציוד של חיל האוויר.

שמיר ניהל ופיקח על פעילות הפיתוח והייצור של מערכות בקרה ותקשורת קרקעיות ומוטסות, היה ממונה על מחקר ופיתוח ורכש של כל מערכות האוויוניקה והציוד האלקטרוני עבור חיל האוויר.  

שמיר חבר בין היתר בהנהלות בטכניון ואוניברסיטת בן גוריון ומכהן כיו"ר מרכז שלם למחקר וחינוך. שמיר הוא בוגר הטכניון בחיפה, בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה. נשוי ואב לשלושה.
 
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה