משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותמטאורולוגיהמאגר הנתונים הרשמי של השירות המטאורולוגי נפתח לציבור הרחב ללא תשלום מהיום: כל המידע על מזג האוויר בישראל ב- 50 השנים האחרונות

מאגר הנתונים הרשמי של השירות המטאורולוגי נפתח לציבור הרחב ללא תשלום מהיום: כל המידע על מזג האוויר בישראל ב- 50 השנים האחרונות

השר כץ : פרסום המידע יאפשר לכל אזרח ולגורמי המשק, בתחומים השונים כמו: מים, אנרגיה, חקלאות, איכות הסביבה והתיירות לעשות שימוש במידע, לצרכים תכנונים או תפעוליים

משרד התחבורה וממשל זמין במשרד האוצר פותחים מהיום (יום שלישי), בפני הציבור הרחב את מאגר הנתונים הרשמי של השירות המטאורולוגי הישראלי, הכולל את כל הנתונים המטאורולוגיים ותחזיות מזג האוויר של ישראל ב- 50 השנים האחרונות וזאת ללא כל תשלום.

כמו כן, מכיל המאגר נתוני משקעים מכ- 1800 תחנות מדידה שפעלו בישראל, בתקופות שונות, החל מהמחצית השנייה של המאה ה-19 ועד היום. מאמצע שנות ה- 90 התרחבה רשת התחנות האוטומטיות שהחליפה בהדרגה את תחנות המדידה המאוישות.

שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כץ ציין כי פרסום המידע הנרחב, במסגרת פורטל ממשל זמין יאפשר לכל אזרח ולגורמי המשק, בתחומים השונים כמו: מים, אנרגיה, חקלאות, איכות הסביבה והתיירות לעשות שימוש במידע, לצרכים תכנונים או תפעוליים, באופן חופשי וללא תשלום.

מנהלת השירות המטאורולוגי, ד"ר הניה ברקוביץ ציינה כי המידע כולל מגוון רחב של נתונים מטאורולוגיים כמו טמפרטורה, לחות יחסית, לחץ, משקעים ורוח מכ- 300 תחנות מדידה שפעלו ברחבי הארץ, החל משנת 1964 ואילך.

מנהל ממשל זמין, אופיר בן אבי ציין כי הממשל משיק לראשונה פרויקט ייחודי במסגרת פעילות הממשל הפתוח שבו המשתמש יכול לתשאל, לתחקר ולמשוך נתונים בצורה מפורטת ופשוטה ממאגר גדול. לדבריו, המערכת המידע מתמודדת עם העברת נתונים בזמן אמת מכ- 90 תחנות שרות מטאורולוגי, ברחבי הארץ, בזמני תגובה קצרים.

הגידול במספר התחנות האוטומטיות הביא לשיפור הדיוק בזמן ובמרחב של הנתונים הנמדדים והפחית טעויות אנוש במדידה. כיום פועלות במסגרת השירות המטאורולוגי כ- 90 תחנות מדידה אוטומטיות.
כתובת האתר: http://data.gov.il/ims/2

מאגר הנתונים הרשמי של השירות המטאורולוגי מאפשר צפייה ושליפה של נתונים ממאגר המידע האקלימי והמבוקר של השירות המטאורולוגי וכן ממערכת איסוף הנתונים האוטומטית. מערכת זאת מאפשרת לכל אזרח לקבל מידע מעודכן על מזג האוויר, בכל 10 דקות.

יצויין כי השירות המטאורולוגי הישראלי מספק כיום לציבור הרחב ולגורמים המקצועיים מידע ושירותים בנושא מזג האוויר ומטאורולוגיה ללא תשלום. המידע כולל  בין השאר רישום לקבלה אוטומטית של תחזיות ואזהרות מפני אירועים חריגים, עיון באנימציה עדכנית של תמונות מכ"ם, המאפשרות להתעדכן באופן שוטף, באזורים השונים בהם יורד גשם ומפות גשם חזויות לחמישה ימים.

בשבועות הקרובים צפוי מרכז מיפוי ישראל (מפ"י), בשיתוף השירות המטאורולוגי הישראלי להשלים את תצוגת הנתונים המטאורולוגים על גבי מפת GIS דבר שיאפשר צפייה בנתונים המטאורולוגים בכל שעה, ברזולוציה מרחבית ומרבית.
 
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה