משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותמטאורולוגיההשירות המטאורולוגי פותח את שעריו לציבור הרחב בפורים. השירות המטאורולוגי מציג לציבור איך מכינים את תחזית מזג האויר

השירות המטאורולוגי פותח את שעריו לציבור הרחב בפורים. השירות המטאורולוגי מציג לציבור איך מכינים את תחזית מזג האויר

המבקרים יוכלו להיכנס למרכז החיזוי של השירות, לסייר בשדה התצפיות ולקבל הסברים על מדידת וחיזוי מזג האויר והאקלים

כיצד מכינים את תחזית מזג האויר? הפרחת בלון מטאורולוגי, מדידת משקעים ומפגש עם חזאים וחוקרים הם רק חלק מהפעילויות הרבות שיציג השירות המטאורולוגי הישראלי ביום הפתוח שיתקיים ביום שושן פורים,(יום שני) בשבוע הבא.

היום הפתוח שיזם שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, בבית דגן מתקיים לציון 75 שנים להפקת תחזית מזג אויר הראשונה של השירות המטאורולוגי שבמשרד התחבורה.

במהלך היום הפתוח יוכלו המבקרים בין השאר להיכנס לראשונה למרכז החיזוי של השירות ולסייר בשדה התצפיות וכן לקבל הסברים על מדידת וחיזוי מזג האויר והאקלים, לפגוש חזאים ואנשי מקצוע ולשמוע מהם הסברים על עבודתם.

המבקרים יוכלו גם לצפות בהפרחת הבלון המטאורולוגי ולשמוע הסברים על אופן פעילותו וחשיבותו להפקת התחזית. הפרחת הבלון מתבצעת מידי יום, פעמיים ביממה (בשעות 13:00 ו- 01:00), בו זמנית בכל העולם ומאפשרת השוואת מזג אויר בכל מדינות העולם.

במסגרת היום הפתוח יוקרן סרטון הסברה חדש על השירות המטאורולוגי ויינתנו הרצאות והסברים לקבוצות של מבקרים על אופן הפקת התחזיות והניתוחים האקלימיים. המבקרים יוכלו להיפגש עם חוקרים וחזאים של השירות המטאורולוגי ולהציג בפניהם שאלות בנושאים מטאורולוגים.

סיורים מודרכים למרכז החיזוי ושדה התצפיות יצאו מידי שעה החל מהשעה 10:00 בבוקר ועד ל- 14:00 אחר הצהרים. היציאה לסיורים תתבצע בנקודת האיסוף שבכניסה לשירות המטאורולוגי.

תוכנית היום הפתוח ומפת ההגעה לשירות המטאורולוגי פורסמה באתר משרד התחבורה, ובאתר השירות המטאורולוגי.
 
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה