משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםממשל וציבורנשמעים להוראות ומצילים חיים

נשמעים להוראות ומצילים חיים

דבר מנכ"ל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, עוזי יצחקי
בשם הנהלת משרד התחבורה ועובדיו אני מחזק מכאן את כוחות הביטחון העושים לילות כימים בגבול עזה ובכל החזיתות, וגאה להיות חלק מהעם הזה שאלו הם בניו.

החמאס רוצה לשבור את רוחנו אך לא נאפשר לו. ההתנהגות האחראית שלכם - אזרחי המדינה - לנוכח מתקפות הירי על מדינת ישראל, היא תנאי הכרחי להצלחתו של צה״ל במבצע. כושר העמידה המרשים של ישראל בחזית ובעורף ראוי להערכה.

משרד התחבורה והבטיחות בדרכים ערוך לכל תרחיש. עובדי משרד התחבורה ממשיכים להעניק שירות באופן מקצועי ומסור ומנהלים את התחבורה בישראל לרווחת כולם - בים באוויר וביבשה. כל שירותי המשרד ניתנים כסדרם בכל רחבי הארץ, בכלל זה התחבורה הציבורית, משרדי הרישוי, מבחני נהיגה עיונים ומעשיים, מבחני רישוי שנתיים לכלי הרכב, קורסי חובה לנהיגה ועוד.

מבצע זה עשוי להמשך עוד ימים ארוכים, חשוב להישמע להוראות פיקוד העורף, לשהות במרחבים המוגנים בעת אזעקה ולהיות ערניים למתרחש סביב. הוראות אלה מצילות חיים. אני סמוך ובטוח כי נצלח את כל המכשולים ונעמוד גם במערכה זו כצוק איתן.

להלן הנחיות התגוננות בהישמע אזעקה בעת נסיעה ברכב ובתחבורה הציבורית

הנוסעים ברכב: עליהם לעצור בצד הדרך, מהרכב ולהיכנס למבנה או למחסה קרוב. במידה ולא ניתן להגיע למבנה או מחסה בפרק הזמן הנתון, יש לצאת מהרכב, לשכב על הרצפה ולהגן על הראש בעזרת הידיים. אם לא ניתן לבצע את שתי ההנחיות הקודמות יש לעצור ולהמתין ברכב 10 דקות.

הנוסעים בתחבורה ציבורית: על הנהג לעצור את האוטובוס, לפתוח את דלתות האוטובוס ועל הנוסעים להתכופף מתחת לקו החלונות ולהגן על ראשם. בהישמע אזעקה בעת נסיעה ברכבת, על הנהג להאט את הרכבת ל-30 קמ"ש למשך 10 דקות, ועל הנוסעים להימצא מתחת לקו החלונות.

חיזקו ואימצו!

 
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה