משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים

כולנו "צוק איתן"

דבר מנכ"ל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, עוזי יצחקי
כשלושה שבועות עברו מאז פתיחת מבצע "צוק איתן". חיילנו פועלים בשטחי רצועת עזה לאתר מנהרות ולפגוע במחבלים ואנו מתפללים לשלומם.

בשבוע החולף הוביל משרד התחבורה את הטיפול במשבר התעופה. חברות תעופה זרות הפסיקו את טיסותיהם ארצה דבר שיצר פגיעה מסוימת בתעבורה האווירית לישראל.

הודות לפעילות מקצועית בראשותו של גיורא רום מנהל רשות התעופה האזרחית שוכנעו כל מדינות העולם לשוב ולטוס ארצה בתוך 24 שעות. מדובר לא רק בהישג תחבורתי גדול אלא גם בהישג לאומי אדיר בו נחל האויב כשלון בכוונתו לנתק את ישראל מהעולם.
 
 
כמו כן, המשרד הוציא לפועל מבצע מורכב להטסת כ-3000 הישראליים אשר נתקעו בתורכיה (באיסטנבול ובאנטליה) ושחברות תורכיות וסוכני נסיעות שמכרו להם כרטיסים וחבילות סרבו להחזירם ארצה. הישראליים, אשר נשקפה להם סכנת חיים, הועברו במהלך הלילה שבין חמישי לשישי לאתונה (יוון) ומשם הועברו על ידי חברות תעופה ישראליות ברכבת אווירית לארץ.

משרד התחבורה גם בודק את התנהלות רשות שדות התעופה בכל הנוגע להפעלת שדה התעופה בעובדה, באותן שעות בהן שימש כשדה חלופי לנתב"ג.

בהערכת מצב של רשות חירום תחבורה עליונה בראשותי שהתקיימה ביום חמישי האחרון, התרשמתי כי כל הרשויות הייעודיות מתפקדות היטב ועל כל העבודה מנצח אגף בכיר חירום, בטחון וסייבר בראשותו של דני שנער ואשר הוקם בחודשים האחרונים.

נמשיך להיות חזקים עד לניצחון.

 
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה