משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםממשל וציבורהשמיים פתוחים - ואתם מרוויחים!

השמיים פתוחים - ואתם מרוויחים!

100-caaאם חשבתם על טיסה לחו"ל (וגם אם לא) כדאי שתכירו את מהפכת "השמיים הפתוחים" של משרד התחבורה, שכבר הוזילה את הטיסות לחו"ל בעשרות אחוזים - והמחירים ממשיכים לצנוח!

מה זה "השמיים הפתוחים"?

השמיים הפתוחים הוא הסכם שחתמה ישראל עם האיחוד האירופי המייצג 28 מדינות, אשר מסיר מגבלות ומעודד תחרות בקווים שבין ישראל ואירופה. בעבר טסו לכל מדינה רק חברה תעופה אחת או שתיים, ולנמל תעופה אחד; בזכות הרפורמה טסות היום יותר חברות ליותר יעדים, יש יותר תחרות ואלה שמרוויחים מכך הם - אתם!

טיסות LOW COST נחתו בישראל

פעם יכולנו רק לקנא בתושבי אירופה שטסים במחירים מגוחכים, היום זה קורה גם אצלנו. בעקבות פתיחת השמיים לתחרות, הגיעו לישראל חברות הלואו-קוסט המציעות טיסות סדירות במחירים נמוכים.

בודקים, משווים וחוסכים

בזכות פתיחת השמיים לתחרות עומד לרשותכם מגוון עצום של טיסות לכל יעד. באינטרנט תמצאו מספר אתרים ישראליים ובינלאומיים להשוואת מחירי טיסות. הכניסו את היעד והמועד שרציתם ובחרו את ההצעה המשתלמת ביותר.

קונים באינטרנט או אצל סוכן נסיעות?

מרבית חברות התעופה, ובייחוד חברות הלואו-קוסט, מאפשרות להזמין כרטיסים באינטרנט ללא עמלת סוכן. עם זאת, לסוכן יש ידע וניסיון המאפשרים לו להציע לעתים כרטיס או חבילת נופש במחיר אטרקטיבי לא פחות. מה עדיף? עדיף להשוות!

כמה טיפים לחיסכון

  • גמישות במועד הטיסה: אם אינכם חייבים לטוס בדיוק בתאריך מסוים, סמנו אפשרות של מועד גמיש (בדרך כלל 3 ימים לפני ואחרי המועד המבוקש) ואולי תמצאו כרטיס זול משמעותית באחד התאריכים הקרובים.
  • מה כולל המחיר? בחלק מחברות הלואו-קוסט מוזילות את מחירי הכרטיסים על ידי ויתור על שירותים כגון ארוחה, מזוודה והזמנת מושב מראש, או מציעות אותם בתוספת מחיר. לעתים יש להן גם מדיניות ביטול נוקשה יותר. כדי להימנע מהפתעות, בררו לפני הרכישה בדיוק מה כלול במחיר ומהם התנאים לשינוי או ביטול הכרטיס.
  • סוכן, אתר או חברת תעופה? כל האפשרויות פתוחות. יתכן שליעד שבחרתם זול יותר לרכוש כרטיס באתר השוואת מחירים, דרך סוכן נסיעות או ישירות מחברת התעופה. אין חוקים - פשוט מחפשים עד שמוצאים את העיסקה שמתאימה לכם!
  • ככל שמקדימים, המחירים נמוכים: בכל טיסה מוצעים כרטיסים במחירים שונים, וככל שמועד הטיסה מתקרב אוזלים הכרטיסים הזולים ונותרים רק היקרים. בדרך כלל עדיף להזמין כרטיסים מראש ולהבטיח מחיר נמוך, בייחוד בזמני חופשות וחגים.
  • לפעמים שווה לחכות לרגע האחרון: אם נותרים מקומות ריקים בטיסה, הם מוצעים לעתים במחיר מוזל מאד. מי שמוכן להמר ויכול לצאת לחופשה בהתראה קצרה, יכול לחסוך כך כסף רב. בחלק מהאתרים ניתן לראות כמה מקומות נותרו פנויים בטיסה ולהיערך בהתאם.
  • עדיף לא לטוס עם כולם: אם אינכם חייבים לטוס דווקא בזמנים העמוסים כגון בחגים (חנוכה, ראש השנה וכד') או בחודשי יולי-אוגוסט, תיהנו מיותר מבחר וממחירים נמוכים.
  • שימו לב לחניות הביניים: טיסות זולות כרוכות לעתים בחניית ביניים. בדקו מהו זמן הטיסה הכולל והימנעו מעצירות ארוכות מדי, בייחוד אם יוצאים לחופשה קצרה. מצד שני, גם עצירות קצרות מדי (שעה או פחות) אינן מומלצות, מכיוון שאתם עלולים להחמיץ את טיסת ההמשך עקב עיכובים בטיסה, בפריקת המטען וכד'.

אז הדקו חגורות - אנחנו ממריאים!

 
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה