משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתחבורה יבשתיתבשורה טובה לנהגים ולנוסעים: נפתח נתיב שלישי בכביש 6 מבאקה-ג'ת לעירון

בשורה טובה לנהגים ולנוסעים: נפתח נתיב שלישי בכביש 6 מבאקה-ג'ת לעירון

השר כץ: פתיחת הנתיב משלימה סלילת נתיב שלישי, בשני הכיוונים לאורך 60 הקילומטרים המרכזיים של כביש חוצה ישראל ממחלף בן שמן ועד מחלף עירון. שר התחבורה: ביולי 2015 ייפתח לתנועה קטע הכביש בין מאחז לצומת קמה, בשני הכיוונים. המשמעות: ביטול צומת בית קמה ונסיעה ללא רמזורים לאורך כל כביש 6 מבית קמה ועד עירון.

הקלה משמעותית נוספת לנהגים בכביש 6. שנה וחצי לפני המועד המתוכנן: נפתח לתנועה נתיב נסיעה שלישי בכביש 6, בקטע שבין מחלף באקה ג'ת לעירון. כך הודיע היום שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ.

הקטע הצפוני שנחנך על ידי חברת "דרך ארץ" זכיינית כביש 6, משלים הוספת נתיב שלישי בשני הכיוונים לאורך 60 קילומטרים בכביש חוצה ישראל, ממחלף בן שמן ועד עירון.

השר כץ ציין כי השלמת נתיב שלישי בקטע המרכזי של כביש 6 תשפר מהותית את רמת השירות והבטיחות בכביש. לדבריו, בעקבות פתיחת הנתיב חל גידול של כ-10 אחוזים בתנועת כלי הרכב בקטע שבין עירון למחלף בן שמן.

עלות סלילת הנתיב השלישי בשני הכיוונים, נאמדת ביותר מ-400 מיליון שקלים. הוספת הנתיב שבוצעה ומומנה על ידי חברת "דרך ארץ" מבוצעת במסגרת מחויבות הזכיין כפי שנקבעה בהסכם שנחתם עם המדינה ומהווה ביטוי להצלחה חסרת תקדים של הכביש.

שר התחבורה ציין, כי משרדו מקדם בימים אלה את הארכת כביש 6 צפונה ודרומה במסגרת תכנית "נתיבי ישראל" שנועדה לחבר את הנגב והגליל עם מרכז הארץ. הקטע הדרומי של הכביש מתוכנן להגיע עד צומת הנגב דרך מחלף שוקת, נבטים ורמת חובב. בסוף חודש אפריל ייפתח לתנועה מסלול נסיעה נוסף ממחלף רהט עד להבים מזרח (מצפון לדרום).

בנוסף לכך, משרד התחבורה מקדם את הארכת כביש 6 צפונה מעין תות לצומת המוביל בהתאם ללוחות הזמנים שנקבעו. בחודשים הקרובים תחל חברת "שפיר" לבצע עבודות קרקע מקדימות לסלילת הכביש. עבודות מקדימות לפינוי תשתיות מבוצעות כיום על ידי חברת "כביש חוצה ישראל".

כביש 6 משתרע כיום על פני כ-140 קילומטרים. הכביש מתחיל בצפון, ממחלף עין תות, במפגש עם כביש 70 סמוך לאליקים ומסתיים במחלף מאחז, מזרחית לכביש 40.
בחודש יולי 2015 ייפתח לתנועה קטע הכביש בין מאחז לצומת קמה, בשני הכיוונים. המשמעות: ביטול צומת בית קמה ונסיעה ללא רמזורים לאורך כל כביש 6 מבית קמה ועד עירון.

יצויין כי כביש 6 הפך לאחד הכבישים החשובים והמבוקשים במדינה. בשנה האחרונה חלפו בכביש כ-200 אלף כלי רכב ביממה ומספר הלקוחות של הכביש עבר את ה-3 מיליון ומאה אלף כלי רכב. מספר המנויים עבר את ה-1.4 מיליון כלי רכב.
 
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה