משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותמטאורולוגיהנערכים למזג האוויר הסוער. בעקבות הסערה הצפויה: משרד התחבורה יפעיל ממחר חדר מצב מיוחד

נערכים למזג האוויר הסוער. בעקבות הסערה הצפויה: משרד התחבורה יפעיל ממחר חדר מצב מיוחד

רכבת ישראל, נדרשה לתגבר את מערך הרכבות, בין השפלה לירושלים, חברת סיטיפס, התבקשה לדאוג לכך כי ציר מסילת הרכבת הקלה יפונה משלגים, חברת נתיבי ישראל, הונחתה להצטייד בכמויות מלח הנדרשות לפיזור על הכבישים ולוודא כי כל כלי הצמ"ה ערוכים לפתיחת הצירים.

משרד התחבורה והבטיחות בדרכים יפתח מחר בבוקר (יום שלישי), חדר מצב מיוחד, במשרדי אגף החירום שבשירות המטאורולוגי, בעקבות הסערה הצפויה להתחיל מחר. כך הודיע היום מנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי.

חדר המצב, שיופעל 24 שעות ביממה, יספק הערכות מצב על מפגעי מזג האוויר בכל הארץ וירכז דיווחים מהשטח של כל הגופים שבאחריות משרד התחבורה, בהם רשות שדות התעופה, חברת נתיבי ישראל, רכבת ישראל, הרכבת הקלה ירושלים, חברות התחבורה הציבורית ונמלי הים.

מנכ"ל משרד התחבורה, החליט על פתיחת חדר המצב בבית דגן, מיד עם קבלת תחזית השירות המטאורולוגי על הסערה הצפויה בימים הקרובים והנחה את אנשי משרדו, לספק מענה מידי לכל תרחיש אפשרי, כתוצאה ממזג האוויר הסוער.

מנהל אגף בכיר חירום וביטחון, דני שנער, שיגר היום פניה מיוחדת לחברת נתיבי ישראל, רכבת ישראל ולחברת סיטיפס, המפעילה את הרכבת הקלה בירושלים, להשלים במהירות את היערכותם, לקראת מזג האוויר הסוער והשלג הצפוי בירושלים ובסביבתה.

חברת רכבת ישראל, נדרשה לתגבר את מערך הרכבות, בין השפלה לירושלים, במטרה לתת מענה לביקוש הצפוי. חברת סיטיפס, התבקשה לדאוג לכך כי ציר המסילה יפונה משלגים, כדי שהרכבת תוכל לנסוע ללא כל הפרעה ואילו חברת נתיבי ישראל, הונחתה להצטייד בכמויות מלח הנדרשות לפיזור על הכבישים ולוודא כי כל כלי הצמ"ה (ציוד מכני הנדסי) ערוכים לפתיחת הצירים.

חברת נתיבי איילון, התבקשה לדווח בהתאם לנהלים, על כוונה לסגור נתיבים, בעקבות הצפות וחסימות של כבישים וחברת אגד הונחתה להרכיב על גלגלי האוטובוסים, שברשותה שרשראות ברזל, במטרה לאפשר לאוטובוסים לנסוע גם בשלג ולמנוע את החלקתם. דגש מיוחד, יינתן לשמירה על צירי תנועה פתוחים לבית החולים בצפת.
 
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה