משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתחבורה יבשתיתבשל סכנת הבולענים: קטע כביש באזור עין גדי ייסגר מחר והתנועה תוסט לנתיב חלופי זמני

בשל סכנת הבולענים: קטע כביש באזור עין גדי ייסגר מחר והתנועה תוסט לנתיב חלופי זמני

הנתיב הזמני, עובר בשדות חקלאיים של קיבוץ עין גדי ולא בתחומי שמורת הטבע עין גדי. הכשרת הכביש מבוצעת בתיאום עם המועצה המקומית תמר, רשות הטבע והגנים ומשטרת ישראל.

בעקבות התרחבות תופעת הבולענים בעין גדי. המפקח הארצי על התעבורה במשרד התחבורה, מאיר חן החליט לסגור קטע דרך בכביש 90, בין הכניסה לשמורת הטבע נחל דוד לבין תחנת הדלק עין גדי, החל ממחר (יום שלישי) בשעה 12:00 בצהרים ולהסיט את התנועה לתוואי כביש זמני עוקף.

במהלך היממה הקרובה, חברת נתיבי ישראל תכשיר נתיב חלופי זמני עד אשר יסתיימו העבודות לביצוע תוואי הכביש העוקף, באורך של כשני קילומטרים. יצוין כי הנתיב הזמני, עובר בשדות חקלאיים של קיבוץ עין גדי ולא בתחומי שמורת הטבע עין גדי. הכשרת הכביש מבוצעת בתיאום עם המועצה המקומית תמר, רשות הטבע והגנים ומשטרת ישראל.

המפקח הארצי על התעבורה החליט על הסטת התנועה לתוואי העוקף, בעקבות סיור שערך הבוקר בכביש עין גדי, בליווי מהנדסים, אנשי מקצוע של משרד התחבורה, המשטרה ורשות שמורות הטבע. חן ציין, כי התרחבות תופעת הבולענים לכיוון הכביש, מדאיגה ועלולה לסכן את משתמשי הדרך ואין בכוונתו לקחת סיכונים מיותרים.

המפקח הארצי על התעבורה, הודיע כי התנועה בכביש העוקף, תתאפשר בעיקר לכלי רכב פרטיים של תושבי האזור וכן לאוטובוסים ולתחבורה ציבורית. כלי רכב כבדים כמו משאיות ומובילים, יידרשו לנסוע בדרכים חלופיות. כמו כן, תתאפשר הגישה לקיבוץ ומלון עין גדי.

חברת נתיבי ישראל, החלה להיערך להאטת התנועה באזור, באמצעות תמרורים ואמצעים נוספים וכן להצבת שילוט מתאים, בדרכי הגישה החדשים של הכביש. מהירות הנסיעה בתוואי הזמני תעמוד על 30 קמ"ש.

יצוין, כי תכנון התוואי העוקף, עבר את כל הערכאות הסטטוטוריות השונות, לרבות הסכמה של רשות הטבע והגנים, שביקשה להכשיר מעבר תת קרקעי לבעלי חיים מתחת לכביש ונענתה בחיוב על ידי משרד התחבורה.
 
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה