משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתחבורה יבשתיתבעקבות התרחבות תופעת הבולענים נסגר קטע הכביש באזור עין גדי כלי הרכב מופנים לנתיב חלופי

בעקבות התרחבות תופעת הבולענים נסגר קטע הכביש באזור עין גדי כלי הרכב מופנים לנתיב חלופי

 המפקח הארצי על התעבורה במשרד התחבורה, מאיר חן סגר היום בצהרים את קטע הדרך בכביש 90, בין הכניסה לשמורת הטבע נחל דוד לבין תחנת הדלק עין גדי, בעקבות הבולענים החדשים שהתגלו בקרבת הכביש. התנועה בקטע הכביש שנסגר הוסטה לנתיב חלופי, באורך של כקילומטר וחצי, העובר בשטחים חקלאיים של עין גדי.

יצוין כי הדרך החלופית הוכשרה בתיאום עם חברת נתיבי ישראל והגורמים הרלוונטיים הנוספים והמועצה האזורית תמר והיא אינה עוברת בתחומי שמורת הטבע של עין גדי.

המפקח הארצי על התעבורה החליט על הסטת התנועה לתוואי העוקף, במטרה לשמור על בטיחותם של משתמשי הדרך, בעקבות התרחבות תופעת הבולענים, לכיוון קטע הכביש שנסגר.

התנועה בכביש העוקף תתאפשר לכלים פרטיים וכן לאוטובוסים ותחבורה ציבורית והיא לא תותר לכלי רכב כבדים, כמו סמי טריילר ופול טריילר שיאלצו לנסוע בדרכים חלופיות. מהירות הנסיעה המרבית המותרת, בתוואי הזמני, הוגבלה ל-30 קמ"ש.

הגישה לקיבוץ ומלון עין גדי תתאפשר לכלי רכב ואוטובוסים ללא בעיה. הנהגים מתבקשים להאט את מהירות נסיעתם, בנתיב החלופי ולנקוט במשנה זהירות.

יצוין כי מדובר במצב זמני שימשך מספר חודשים עד להשלמת העבודות לסלילת מעקף שיאפשר תנועה חופשית של כלל כלי הרכב, לרבות משאיות כבדות.
 
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה