משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתחבורה יבשתיתקטע הכביש בו אירעה התאונה הקטלנית יוחלף בתוך מספר חודשים בכביש חוצה ישראל חדיש ובטוח

קטע הכביש בו אירעה התאונה הקטלנית יוחלף בתוך מספר חודשים בכביש חוצה ישראל חדיש ובטוח

 ראש מועצת להבים משקר, מטעה ומנסה לתפוס טרמפ על דמם של ההרוגים והפצועים בתאונה המחרידה שאירעה בכביש 31, כדי לקדם הקמת מחלף בצומת להבים. שכן, התאונה לא התרחשה בצומת, שם יש בעיות עומס, אלא בכביש 31 לכיוון צומת שוקת. מנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי מינה היום ועדת בדיקה מיוחדת, בראשות המדען הראשי של משרד התחבורה, ד"ר שי סופר, שתחקור את נסיבות התאונה הקטלנית שאירעה בדרום.

מנכ"ל משרד התחבורה ציין כי בניגוד לפרסומים, התאונה הקטלנית לא התרחשה בצומת להבים, אלא בכביש 31, לכיוון צומת שוקת, שהוא כביש אדום שיוחלף עוד לפני סוף השנה הנוכחית, בכביש חדיש ובטוח, המוקם בימים אלה.

ראש מועצת להבים, אלי לוי, משקר, מטעה ומנסה לתפוס טרמפ על דמם של ההרוגים והפצועים, בתאונה המחרידה שאירעה בכביש 31, כדי לקדם הקמת מחלף בצומת להבים, שכן התאונה לא התרחשה בצומת להבים, שם יש בעיות עומס, אלא בכביש 31 לכיוון צומת שוקת, שהוא כביש אדום שיוחלף בחודש נובמבר השנה.

יצחקי ציין כי קטע הכביש שבו אירעה התאונה יוחלף כבר בחודש יוני השנה בכביש 6 ועד סוף השנה יפתחו כל קטעי הכביש של כביש 6 מלהבים ועד שוקת. מדובר למעשה במהלך של החלפת הכביש הנוכחי בכביש חדיש, מהיר ובטוח.

יצוין, כי הממשלה משקיעה בימים אלה 1.3 מיליארד שקלים, בהארכת כביש חוצה ישראל, מקרית גת ועד שוקת ומשם באוטוסטרדה חדישה עד ערד, וזה למעשה המענה האמיתי לכבישים האדומים והצורך לחבר את הנגב למרכז.

חלקים מכביש 6 דרום כבר הושלמו במהירות ונפתחו לתנועה. קטע הכביש מלהבים ועד לקיה נפתח לתנועה לפני כשבועיים ובחודשים הקרובים צפויים להיפתח בהדרגה, קטעים נוספים של הכביש.

הקטע הדרומי של כביש חוצה ישראל שבו הושקעו כבר מאות מיליוני שקלים, מתוכנן להגיע עד צומת הנגב, דרך מחלף שוקת, נבטים ורמת חובב, לאורך של כ- 60 קילומטרים. עם השלמתו הוא יהפוך לאחד הכבישים הבטוחים ביותר בארץ.
 

על סדר היום

חמישי, 27 יולי 2017
החלפת לוחית רישוי פגומה
משרד התחבורה, אגף הרכב ושירותי תחזוקה מבקש להביא לידיעת הציבור על החלפת לוחית רישוי פגומה.
קרא עוד...החלפת לוחית רישוי פגומה
רביעי, 26 יולי 2017
אימות רישיון נהיגה לשוהים בחו"ל
אזרח ישראלי המצוי בחו"ל במסגרת של טיול, לימודים או תושבות מכל סוג שהוא ונדרש ע"י השלטונות המקומיים, או ע"י מוסדות המדינה לאימות רישיון נהיגה רשאי לעשות כן.
קרא עוד...אימות רישיון נהיגה לשוהים בחו"ל
שלישי, 25 יולי 2017
מכרז מס' 1/17 למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית
חברת איי.אם.סי.ג'י תשתיות ותחבורה בע"מ מזמינה בזה מציעים להגיש הצעות למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית, הכל כפי שיפורט במסמכי מכרז זה.
קרא עוד...מכרז מס' 1/17 למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה