משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתחבורה יבשתיתלידיעת הנהגים: קטע ראשון של כביש 31 המשודרג יפתח מחר בחצות לתנועה

לידיעת הנהגים: קטע ראשון של כביש 31 המשודרג יפתח מחר בחצות לתנועה

השר כץ: תוך חודשיים, צפויים להיפתח קטעים נוספים באורך של כ-25 קילומטרים, מערד למולדה. הכביש הנבנה בסטנדרטים גבוהים ומודרניים, ישפר באופן משמעותי את רמת הבטיחות של הכביש ויקצר את משך הנסיעה מערד לבאר שבע באופן ניכר.


הקטע הראשון של כביש 31 החדש מגשר נחל מרעית ועד גשר נחל באר שבע, יפתח מחר בחצות (בלילה שבין שני לשלישי) לתנועה. כך הודיע היום, שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ. מדובר בקטע של כחמישה קילומטרים, מתוך כ-31 קילומטרים הנסללים כיום מחדש, במסגרת שדרוג כביש 31 משוקת לערד.

הקטע החדש, שבוצע על ידי חברת נתיבי ישראל, כולל ארבעה נתיבים, שניים לכל כיוון ומפרדה בטיחותית ביניהם, וכן הסדרה של הכניסות ליישובי הפזורה הבדואית כסיפה, דריג'את ומכחול והקמה של מחלף ומעגל תנועה, שיגבירו את הבטיחות בכניסה לישובים אלה.

השר כץ ציין, כי העבודות לשדרוג כביש 31, מצומת שוקת, סמוך לנחל חברון ועד לעיר ערד, כוללות את הרחבת הכביש מדרך חד מסלולית לדרך דו-מסלולית, בעלת שני נתיבים לכל כיוון. קטע הכביש נכלל ברשימת הכבישים האדומים, בהם אירעו תאונות דרכים קטלניות.

לאורך הכביש, מוקמים מספר מחלפים, מפרידנים ומעברים תת קרקעיים שיאפשרו נסיעה רצופה בכביש. הכביש יכלול גם מעקות בטיחות ותאורה לכל אורכו וייתן מענה לנפחי התנועה הגדולים, הצפויים בעקבות תכניות הפיתוח המתוכננות באזור.

שר התחבורה הוסיף כי תוך חודשיים, צפויים להיפתח קטעים נוספים באורך של כ-25 קילומטרים, מערד למולדה. הכביש הנבנה בסטנדרטים גבוהים ומודרניים, ישפר באופן משמעותי את רמת הבטיחות של הכביש ויקצר את משך הנסיעה מערד לבאר שבע באופן ניכר.

במסגרת העבודות, בקטע שבין מבואות ערד לצומת נבטים, הוסט התוואי הקיים באורך של כקילומטר וחצי, באזור היישוב כסיפה, במטרה להימנע מפגיעה באתר ארכאולוגי ובתי קברות קיימים. בנוסף, מוקמים מפרידנים בצמתים לאורך הקטע, מעבר תחתי, רמפות, מעגלי תנועה, מעבירי מים, תאורה ושיקום נופי. חלק ממעבירי המים ינוצלו גם כמעבר לבעלי חיים.
 
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה