נהיגה בטוחה
עמוד הביתפרסומיםנהיגה בטוחהחוגרים ומטיילים - נהיגה ערנית ובטוחה בחג הפסח

חוגרים ומטיילים - נהיגה ערנית ובטוחה בחג הפסח

אביב הגיע, פסח בא, ועם ישראל הנפלא יוצא לדרכים. גם כשהנסיעות ארוכות, ומזג האוויר חמים, על דבר אחד לא מוותרים - חגורות הבטיחות.
חגורת הבטיחות היא הדבר היחיד שיגן עליכם בזמן תאונה. חגרו אותה בכל נסיעה, היא מצילה חיים.

הסיכוי להיהרג או להיפגע קשה מחוץ לרכב, גדול לאין שיעור מסכנת הפגיעה בתוך הרכב. הכוחות הפועלים בעת תאונה עלולים לגרום לכם להיזרק מהרכב למרחק של עשרות מטרים, להיפגע על ידי רכב אחר או מהכביש או להיחבט בעצמים אחרים שבדרך, ואפילו על ידי המכונית שלכם, אם אינכם חגורים. חגורת הבטיחות מגינה עליכם ודואגת שתישארו בתוך המכונית.

כרית אוויר יעילה אך ורק כשאתם חגורים בחגורת בטיחות. בשעת תאונה שבה כרית האוויר מתנפחת, נוסע שאינו חגור עלול להיפגע מהכרית הנפתחת במהירות ובעוצמה רבה מאוד. חגורת הבטיחות מחזיקה אתכם מחוץ למסלול הניפוח של הכרית ותמנע את הפגיעה מהמכה האדירה והמסוכנת של הכרית. החוק אוסר במפורש הושבת ילד עד גיל 3 שנים במושב הקדמי שכרית אוויר פעילה מותקנת לפניו. יש להושיב את הילד במושב האחורי, כי היא עלולה לסכנו אם תתנפח בשעת תאונה. מותר להושיב ילדים במושב הקדמי אם הכרית נוטרלה.

שריפה ברכב היא מקרה נדיר. במקרים הנדירים שפורצת אש, חגורת הבטיחות דווקא עשויה להציל את חייכם. במקרה כזה עליכם ועל הנוסעים לצאת במהירות מהרכב ולהתרחק ממוקד הסכנה. תוכלו לצאת הרכב רק אם תהיו שלמים בגופכם, ולא חבולים או מחוסרי הכרה - ללא חגורת הבטיחות, הדבר כמעט בלתי אפשרי. חגורת הבטיחות מחזיקה אתכם בחיים ומסייעת לכם להשתחרר מהמכונית בשלום, גם אם פורצת שריפה בעקבות תאונה.

ילדים רגישים ופגיעים אף יותר ממבוגרים בשל משקלם הנמוך ומידותיהם, מושב הבטיחות וחגורת הבטיחות מבטיחים שילדיכם יהיו מוגנים ובטוחים יותר מפני פגיעה בשעת תאונה. כאשר הילדים חגורים כהלכה, גם אתם בטוחים יותר, כי מושב הבטיחות מונע מהם להתפרע ולהסיח את דעתכם מפעולת הנהיגה. המקום הטבעי והבטוח ביותר  לילדים במכונית פרטית הוא במושב האחורי, כשהם מוגנים בחגורות בטיחות או בהתקן ריסון המתאים למידותיהם.

מושב בטיחות לתינוק (מיום לידתו ועד 9 חודשים או שנה לכל יותר)
את מושב הבטיחות יש להתקין נגד כיוון הנסיעה והתינוק צריך להיות מונח בתנוחת שכיבה למחצה. באופן כזה כל גופו של התינוק נתמך ע"י המושב, וראשו אינו נע קדימה בשעת בלימת הרכב. התינוק יושב במושב הבטיחות חגור בחגורות מיוחדות. המושב עצמו מחובר על ידי חגורת הבטיחות הרגילה, שאותה יש להדק היטב. אין להושיב תינוק במושב הקדמי ברכב שלפניו מותקנת כרית אוויר. התנפחות הכרית מסכנת את התינוק.

מושב בטיחות לפעוט (מגיל 9 חודשים או שנה ועד גיל ארבע בערך). הפעוט יושב במושב בטיחות לפעוטות בתנוחה רגילה ופניו לכיוון הנסיעה. המושב עצמו מחובר למושב הרכב על ידי חגורת הבטיחות שברכב. הפעוט מרותק למושב הבטיחות באמצעות חגורת המושב. אין להושיב פעוטות במושב הקדמי, אם ברכב מותקנת כרית אוויר.

מושב מגביה (לילד מגיל ארבע ואילך)
הילד יושב במושב הגבהה, המאפשר לו לנצל את  חגורת הבטיחות הרגילה המותקנת ברכב. יש להקפיד שגובה מושב ההגבהה יאפשר לחגורת הבטיחות לעבור מכתפו של הילד לאזור המותניים. (יש מושב הגבהה שגובהו ניתן לכוונון.) אסור שהחגורה תחלוף לפני ראשו או צווארו של הילד.

חגורה לילד גדול
ילדים מגיל 8 בערך (תלוי במידות גופם) יכולים להיות חגורים על ידי חגורת הבטיחות הרגילה המותקנת ברכב, בתנאי שהיא אכן עוברת מהכתף של הילד למותן ולא לפני ראשו או צווארו. לילדים בגיל זה מותר לשבת מלפנים או מאחור ברכב, אולם רצוי שישבו מאחור כשהם חגורים כהלכה.
 
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים

על סדר היום

רביעי, 26 יולי 2017
אימות רישיון נהיגה לשוהים בחו"ל
אזרח ישראלי המצוי בחו"ל במסגרת של טיול, לימודים או תושבות מכל סוג שהוא ונדרש ע"י השלטונות המקומיים, או ע"י מוסדות המדינה לאימות רישיון נהיגה רשאי לעשות כן.
קרא עוד...אימות רישיון נהיגה לשוהים בחו"ל
רביעי, 29 מרץ 2017
מידע לציבור אודות החזר אגרת רישיון נהיגה ליורשי המנוח
אנו מבקשים להביא לידיעת הציבור, כי בעת פטירתו של אדם, אשר היה ברשותו רישיון נהיגה בר תוקף, רשאים יורשיו לדרוש החזר יחסי בגין אגרת הרישיון ששולמה, על פי תקנות התעבורה.
קרא עוד...מידע לציבור אודות החזר אגרת רישיון נהיגה ליורשי המנוח
חמישי, 23 מרץ 2017
החל מ- 26 במרץ 2017 משרד הרישוי בחולון נסגר ל-3 חודשים לרגל שיפוצים
אנו משדרגים את משרד הרישוי בחולון, המשרת את מרבית תושבי גוש דן, כדי שנוכל לספק לכם שירות טוב יותר, בסביבה נעימה ובתנאים הולמים.
קרא עוד...החל מ- 26 במרץ 2017 משרד הרישוי בחולון נסגר ל-3 חודשים לרגל שיפוצים
למעלה