משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתעופה אזרחיתהיסטוריה בדרום בשנה הבאה: טיסת הבכורה משדה התעופה הבינלאומי "רמון" שבתמנע

היסטוריה בדרום בשנה הבאה: טיסת הבכורה משדה התעופה הבינלאומי "רמון" שבתמנע

השר כץ: נמל התעופה "רמון" הוא הנמל האזרחי הראשון שנבנה מאז קום המדינה. השדה החדש, ישמש כשדה תעופה בינלאומי נוסף של מדינת ישראל, בעיקר לטיסות לאירופה וממנה, וכן לטיסות פנים ארציות. שדה התעופה ישמש גם כשדה אלטרנטיבי לשעת חירום. עלות הפרויקט נאמדת בכ- 1.7 מיליארד שקלים.

הקמת נמל התעופה "רמון" שבתמנע, מתקדמת בקצב מואץ. כשנתיים וחצי לאחר תחילת העבודות, צפוי נמל התעופה הבינלאומי החדש של אילת להיחנך במהלך השנה הבאה (2017), ולאפשר לראשונה המראות ונחיתות של טיסות טרנס אטלנטיות בשדה, מכל מקום בעולם.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, ערך היום (שלישי) סיור באתר העבודות של הפרויקט ברמת תמנע, ועמד מקרוב אחר קצב התקדמות העבודות המהיר. לשר כץ התלוו מבקר המדינה, יוסף שפירא, ראש עיריית אילת, יצחק לוי, יו"ר רשות שדות התעופה (רש"ת), אליעזר (צ'ייני) מרום ומנכ"ל רש"ת, יעקב גנות.

השר כץ החליט לקרוא לשדה התעופה החדש בתמנע ע"ש אילן ואסף רמון, כאות הערכה והוקרה למשפחת רמון על פועלה ותרומתה למדינת ישראל. החלטה זאת אושרה בממשלה ופורסמה ברשומות.

השר כץ ציין כי נמל התעופה "רמון" הוא הנמל האזרחי הראשון שנבנה מאז קום המדינה. השדה החדש, שיחליף את נמל התעופה של אילת, ישמש כשדה תעופה בינלאומי נוסף של מדינת ישראל, בעיקר לטיסות לאירופה וממנה, וכן לטיסות פנים ארציות. שדה התעופה ישמש גם כשדה אלטרנטיבי לשעת חירום. עלות הפרויקט נאמדת בכ- 1.7 מיליארד שקלים.      

שדה התעופה שברמת תמנע, ממוקם צפונית לאילת. בעקבות לקחי מבצע "צוק איתן" החליט השר כץ להאריך את מסלול המראות ונחיתות של שדה התעופה רמון ל - 3.6 קילומטרים, במקום 3.1 קילומטרים. דבר שיאפשר לכל סוגי המטוסים, כולל מטוסי ג'מבו גדולים, להמריא ולנחות בתמנע מכל שדה תעופה בעולם.

שר התחבורה ציין כי פינוי שדה התעופה הקיים באילת, יאפשר את פיתוחה של העיר צפונה, וישפר באופן משמעותי את איכות חייהם של תושבי העיר. "הפרויקט יצור אלפי מקומות עבודה חדשים עבור עובדים שיועסקו בנמל, באופן ישיר ועקיף". לדבריו, עם הפעלת הנמל החדש בתמנע, יתפנה שטח של כרבע מגודלה של העיר אילת, לצורך פיתוח העיר.

במסגרת הפרויקט הורחב כביש הערבה, בקטע שבין תמנע לאילת, לארבעה נתיבים, שניים לכל כיוון. הנסיעה מתמנע לאילת תמשך מספר דקות בלבד. בעתיד יחובר שדה התעופה לעיר, באמצעות שלוחה של הרכבת המתוכננת לאילת.  

נמל התעופה החדש יעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר של בטיחות ובתקנים המחמירים ביותר של רשויות התעופה בעולם. השדה יהיה ממוחשב לחלוטין, ומרושת במערכות הטכנולוגיות מהמתקדמות בעולם. הפרויקט כולל מגדל פיקוח בגובה של כ-50 מטרים וטרמינל ייחודי שנבנה בשפה עיצובית מיוחדת- פנים הטרמינל מחופה בבמבוק ואלומיניום, ובלב המבנה בריכה ביולוגית, אליה ניתן להביט מכל אולם.

הטרמינל המרווח ייתן מענה לכ-2 מיליון נוסעים בשנה, ברמת שירות גבוהה. כמו כן יכלול הפרויקט עמדות חניה למטוסים רחבי גוף ובינוניים- טורבו- פרופ, אזורי תפעול, חנויות דיוטי פרי בדומה לחנויות הקיימות בנתב"ג, מערך כבישים חדש ומהיר ומגרש חניה ל-600 כלי רכב פרטיים.

השר כץ ציין כי במסגרת הסכם ה"שמים הפתוחים" החלו משרדי התחבורה והתיירות להגדיל בהדרגה את מספר הטיסות של חברות התעופה הבינלאומיות לישראל. שיווק שדה התעופה רמון ישולב עם שווק טיסות מרפא מיוחדות לים המלח. בנוסף לכך מתבצעת בדיקת היתכנות של יצוא חקלאי מדרום הארץ, בטיסות "קרגו" שימריאו משדה התעופה "רמון" לשווקים שונים באירופה.

מנכ"ל רשות שדות התעופה, יעקב גנות, ציין במהלך הסיור כי במסגרת שיווק השדה, רש"ת בוחנת חבילת הטבות לחברות התעופה שיגיעו לרמון. "אני חש גאווה באנשי רש"ת שנרתמו כולם כדי לעמוד ביעדים שנקבעו לפרויקט ההקמה של רמון. השדה יושלם ללא חריגה תקציבית. נעמוד בהתחייבות להפוך את השדה לכזה שיאפשר נחיתות לכל סוגי המטוסים ומכל היעדים בעולם"
 

על סדר היום

חמישי, 27 יולי 2017
החלפת לוחית רישוי פגומה
משרד התחבורה, אגף הרכב ושירותי תחזוקה מבקש להביא לידיעת הציבור על החלפת לוחית רישוי פגומה.
קרא עוד...החלפת לוחית רישוי פגומה
רביעי, 26 יולי 2017
אימות רישיון נהיגה לשוהים בחו"ל
אזרח ישראלי המצוי בחו"ל במסגרת של טיול, לימודים או תושבות מכל סוג שהוא ונדרש ע"י השלטונות המקומיים, או ע"י מוסדות המדינה לאימות רישיון נהיגה רשאי לעשות כן.
קרא עוד...אימות רישיון נהיגה לשוהים בחו"ל
שלישי, 25 יולי 2017
מכרז מס' 1/17 למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית
חברת איי.אם.סי.ג'י תשתיות ותחבורה בע"מ מזמינה בזה מציעים להגיש הצעות למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית, הכל כפי שיפורט במסמכי מכרז זה.
קרא עוד...מכרז מס' 1/17 למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה