משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתעופה אזרחיתלקראת מופעי יום העצמאות: רשות התעופה האזרחית מתריעה על הטסת רחפנים בעת מופעי יום העצמאות, באזור חוף הים ובמהלך המטסים של חיל האוויר

לקראת מופעי יום העצמאות: רשות התעופה האזרחית מתריעה על הטסת רחפנים בעת מופעי יום העצמאות, באזור חוף הים ובמהלך המטסים של חיל האוויר

רת"א פירסמה כללים מיוחדים להטסת רחפנים וטיסנים שנועדו לשמור על בטיחות הציבור בעת הפעלת כלי הטיס הזעירים

רשות התעופה האזרחית (רת"א) במשרד התחבורה מתריעה בפני הציבור כי הטסה של רחפנים במהלך המופעים של זיקוקי דינור וכן באזור חוף הים ובעת המטסים של חיל האוויר, מנוגדת לחוק ומסכנת את הציבור.

רשות התעופה האזרחית פרסמה היום (יום שלישי) כללי בטיחות מיוחדים להטסת רחפנים וטיסנים, שנועדו לשמור על בטיחות הציבור ועל מי שנמצא באזורים בהם מטיסים רחפנים וטיסנים.

כללי הבטיחות מחייבים את בעלי הרחפנים לשמור על קשר עין עם הרחפן במהלך כל ההטסה, וקובעים כי הגובה המירבי להטסה יהיה 50 מטרים מעל פני השטח.  על בעל הרחפן להתרחק שני קילומטרים לפחות ממסלולי שדות תעופה וממטוסים הנמצאים באוויר.

כמו כן, חל איסור להטיס רחפנים בקרבת אנשים או מעליהם וכן בתוך שכונות מגורים, ליד מבני ציבור או התקהלויות של בני אדם. הנהלים מחייבים להתרחק לפחות 250 מטרים מאזורים מאוכלסים. כללי הבטיחות פורסמו באתר האינטרנט של רת"א.
 
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה