משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותמטאורולוגיהרוצים לדעת כיצד מפיקים תחזית מזג אוויר? השירות המטאורולוגי פותח את שעריו לציבור באסרו חג שבועות

רוצים לדעת כיצד מפיקים תחזית מזג אוויר? השירות המטאורולוגי פותח את שעריו לציבור באסרו חג שבועות

במהלך היום הפתוח יוכלו המבקרים בין השאר לסייר במרכז החיזוי של השירות המטאורולוגי ובשדה התצפיות, לפגוש חזאי הטלוויזיה ואנשי מטאורולוגיה ולשמוע מהם הסברים על עבודתם.

זה כבר הופך למסורת. השירות המטאורולוגי פותח את שעריו לציבור הרחב, במסגרת "יום פתוח" שיתקיים בשבוע הבא, באסרו חג שבועות, ה- 13 ביוני 2016.

במהלך היום הפתוח יוכלו המבקרים בין השאר לסייר במרכז החיזוי של השירות המטאורולוגי ובשדה התצפיות, לפגוש את חזאי הטלוויזיה ואנשי מטאורולוגיה ולשמוע מהם הסברים על עבודתם. המבקרים יוכלו להתנסות בעמידה מול מצלמה ושידור תחזית כמו בטלוויזיה.

המבקרים ביום הפתוח יחשפו לחידושים בתחום המטאורולוגיה, למגוון הפעילויות בהן נוטל חלק השירות המטאורולוגי וכן למערכות טכנולוגיות מתקדמות המשמשות את החזאים והחוקרים בהפקת התחזיות והניתוחים האקלימיים: תחנות מדידה אוטומטיות, לווינים מטאורולוגים, מכ"ם גשם ומודלים ממוחשבים.

במהלך היום ניתן יהיה לצפות בהפרחת בלון מטאורולוגי ולקבל הסברים מהחזאים על אופן פעילותו וחשיבותו להפקת התחזית. הפרחת הבלון מתבצעת מידי יום, פעמיים ביממה (בשעות 13:00 ו- 01:00), בו זמנית בכל העולם ומאפשרת בניית תמונה עולמית של מזג האוויר ברום האטמוספירה.

השנה, השירות המטאורולוגי ערך לראשונה תחרות צילומים ייחודית, המתעדת אירועים ותופעות מזג אוויר, כמו משקעים, סופות וברקים, שהתרחשו בישראל. בתחרות השתתפו צלמים חובבים שיציגו את תמונותיהם ביום הפתוח, ויספרו לקהל המבקרים על נסיבות הצילום והאירוע שבו צולמה התמונה. התמונה הזוכה תיבחר על ידי קהל המבקרים ותוצג בפינת תחזית מזג האוויר בערוצי התקשורת השונים.
תכנית היום הפתוח ומפת ההגעה לשירות המטאורולוגי מפורסמות באתר משרד התחבורה www.mot.gov.il ובאתר השירות המטאורולוגי www.ims.gov.il. הכניסה לאירוע חופשית.
 
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה