משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתחבורה יבשתיתחידוש במשרד התחבורה. מהיום: נהגים חדשים - לא ידרשו להתייצב במשרד הרישוי לצורך הגשת תצהיר על סיום תכנית הליווי ויוכלו להסיר את המגבלה באמצעות האינטרנט

חידוש במשרד התחבורה. מהיום: נהגים חדשים - לא ידרשו להתייצב במשרד הרישוי לצורך הגשת תצהיר על סיום תכנית הליווי ויוכלו להסיר את המגבלה באמצעות האינטרנט

השר כץ: בישראל ישנם 120 אלף נהגים חדשים בשנה, המגיעים למשרדי הרישוי ויוצרים עומס גדול באשנבי הקבלה של המשרדים. הזנת פרטי הנהג החדש ומלוויו באמצעות טופס מקוון באינטרנט תחסוך מהנהג להגיע למשרד הרישוי ותקל באופן משמעותי על התורים.

בשורה טובה לנהגים חדשים. החל מהיום, נהגים חדשים, שעברו בהצלחה את מבחן הנהיגה המעשי (טסט) ומחויבים לנהוג עם נהג מלווה, לא ידרשו להתייצב במשרד הרישוי, בתום תכנית הליווי לצורך הגשת תצהיר על סיום תכנית הליווי. כך הודיע היום שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ.

על פי הנוהל החדש, נהגים אלה יוכלו להסיר את מגבלת הליווי, באמצעות הגשת תצהיר באינטרנט על סיום תכנית הליווי. הסרת המגבלה תתאפשר על ידי הזנת פרטי הנהג החדש והצהרתו כי סיים את תקופת הליווי בה חויב וכן פרטי הנהגים שחנכו אותו בתכנית הליווי.

עד כה התבקשו הנהגים החדשים לחתום על הצהרה ידנית על ביצוע תכנית הליווי ולצרף את רשימת הנהגים המלווים. במידה והמלווים אינם מאושרים מקבל הנהג רישיון עם הגבלה לחצי שנה נוספת, במהלכה הוא נדרש להשלים את תכנית הליווי. אם אושרה לו הסרת ההגבלה, הוא יקבל לביתו רישיון נהיגה חדש ללא הגבלה של ליווי מבוגר.

השר כץ ציין כי בישראל מתווספים מדי שנה כ- 120 אלף נהגים חדשים, המגיעים למשרדי הרישוי ויוצרים עומס גדול באשנבי הקבלה. לדבריו, הזנת ההצהרה המקוונת על סיום תכנית הליווי באינטרנט תחסוך מהנהג את הצורך להגיע למשרד הרישוי ותקל באופן משמעותי על התורים.

תכנית שיזם שר התחבורה לפני כשלוש וחצי שנים מחייבת כל נהג צעיר, שגילו מתחת ל- 24 לנהוג עם מלווה במשך שישה חודשים. בשלושת החודשים הראשונים יתבצע הליווי ביום ובלילה ובשלושת החודשים האחרונים בלילה בלבד. בנוסף, עליו להשלים את תכנית הליווי, הכוללת נהיגה עם מלווה של 50 שעות, מהן 20 שעות בדרך עירונית, 15 שעות בדרך שאינה עירונית ו-15 שעות בלילה.

נהג שעבר בהצלחה את המבחן המעשי מקבל היתר נהיגה לתקופה של 6 חודשים. היתר הנהיגה מתנה חובת ליווי של נהג מלווה, למשך כל תקופת ההיתר. בתום תקופת הליווי, לאחר קבלת הצהרה אישית חתומה על ידי הנהג והמלווה על השלמת תכנית הליווי הנדרשות ינפיק משרד התחבורה לנהג החדש רישיון נהיגה קבוע (מפלסטיק) עד תום תקופת היותו "נהג חדש".
 
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה