משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתחבורה יבשתיתשיא במספר הנוסעים בשנת 2016: יותר ממיליון נוסעים בקווי הלילה

שיא במספר הנוסעים בשנת 2016: יותר ממיליון נוסעים בקווי הלילה

השר כץ: קווי הלילה חוללו מהפכה של ממש בהרגלי הבילוי והנסיעה של צעירים רבים. נערים שנסעו בקווי הלילה לפני 10 שנים נוסעים בהם גם היום וימשיכו לנסוע בהם גם בעתיד

במלאת עשור לקווי הלילה. גידול של כ- 20% נרשם במספר הנוסעים בקווי הלילה בשנת 2016, לעומת שנת 2015. כך עולה מנתוני הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה.

מהנתונים עולה כי בשנת 2016 נסעו בקווי הלילה בכל רחבי הארץ מיליון ו- 93 אלף נוסעים, לעומת 886 אלף נוסעים בשנת 2015.

משרד התחבורה מפעיל מדי לילה עשרות קווי לילה בכ-100 ישובים וערים ברחבי הארץ, מנהריה בצפון ועד לאילת בדרום. קווים אלה משרתים בעיקר צעירים בדרכם למוקדי הבילוי ובחזרה הביתה עד השעה 04:00 לפנות בוקר.

שירות התחבורה הציבורית הלילי פועל כל השנה בסופי שבוע. עיקר הביקוש הינו בחופשות הקיץ ובחופשות התלמידים. בהתאם לכך גם השנה בחודש אוגוסט נרשם מספר הנוסעים הגבוה ביותר בכל השנים- 170 אלף נוסעים.

מסקר חדש שנערך בקרב צעירים בגילאי 14- 30 עולה כי כ- 30% מהם יוצאים לבילוי בקווי האוטובוס הליליים. קווים אלה מהווים עבורם אמצעי תחבורה נפוץ ושימושי. ברשות הארצית לתחבורה ציבורית זוקפים את העלייה בשיעורי הנוסעים הן להרחבת מערך קווי הלילה לישובים חדשים והגדלת התדירות של הקווים והן להטמעת השרות בקרב הצעירים המבקשים לצאת בלילות.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ,  ציין כי קווי הלילה חוללו מהפכה של ממש בהרגלי הבילוי והנסיעה של צעירים רבים. נערים שנסעו בקווי הלילה לפני 10 שנים נוסעים בהם גם היום וימשיכו לנסוע בהם גם בעתיד. "יש כאן דור שלם שכבר יודע שתחבורה ציבורית היא הבחירה הנכונה, בעיקר כאשר מדובר בנסיעה לבילוי לילי" אמר השר כץ.

פרויקט קווי הלילה החל בשנת 2007 בירושלים, כפיילוט שכלל 5 קווים, במטרה לחקות את מערך קווי הלילה של לונדון, ה- Night Buses. הפיילוט התגלה כהצלחה והפרויקט הורחב לאזור חיפה והקריות ומשם לגוש דן וליתר חלקי הארץ.

מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, מאיר חן ציין כי הנסיעה בקווי הלילה הינה במחיר נסיעה רגילה וניתן לשלם עבורה בכל אמצעי התשלום וההסדרים הנהוגים בתחבורה הציבורית ובכללם חופשי- חודשי, חופשי- יומי, הנחות לזכאים ועוד.

מדי שנה עורכת הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה סקרי צרכים וביקושים במטרה לשפר את שירות האוטובוסים הלילי, ולהתאימו ליותר נוסעים. בעקבות סקרים אלה, הוארכו בשנה האחרונה שעות פעילותיהם של מספר קווי יום אל תוך הלילה, פעולה שאפשרה לנוסעים רבים יותר להשתמש בקווים המתאימים והמוכרים להם, גם בשעות הקטנות.

"אנחנו רואים בקווי הלילה פרויקט בעל עדיפות לאומית. מדובר בשירות מציל חיים, פשוטו כמשמעו. מחקרים גילו כי באזורים שבהם פועלים קווי לילה חלה ירידה משמעותית במספר תאונות הדרכים והנפגעים. נמשיך לפתח ולהרחיב את השירות החשוב הזה כדי שכל מי שרוצה לנסוע בלילה יוכל לעשות זאת בבטחה ובמחיר שווה לכל נפש" אמר כץ.

 

על סדר היום

רביעי, 29 מרץ 2017
מידע לציבור אודות החזר אגרת רישיון נהיגה ליורשי המנוח
אנו מבקשים להביא לידיעת הציבור, כי בעת פטירתו של אדם, אשר היה ברשותו רישיון נהיגה בר תוקף, רשאים יורשיו לדרוש החזר יחסי בגין אגרת הרישיון ששולמה, על פי תקנות התעבורה.
קרא עוד...מידע לציבור אודות החזר אגרת רישיון נהיגה ליורשי המנוח
חמישי, 23 מרץ 2017
החל מ- 26 במרץ 2017 משרד הרישוי בחולון נסגר ל-3 חודשים לרגל שיפוצים
אנו משדרגים את משרד הרישוי בחולון, המשרת את מרבית תושבי גוש דן, כדי שנוכל לספק לכם שירות טוב יותר, בסביבה נעימה ובתנאים הולמים.
קרא עוד...החל מ- 26 במרץ 2017 משרד הרישוי בחולון נסגר ל-3 חודשים לרגל שיפוצים
שני, 20 מרץ 2017
הערכות משרד התחבורה לשביתת אגד
ביום ג' ה- 21.03.2017 צפויה חברת אגד להשבית את קווי התחבורה הציבורית שבהפעלתה.
משרד התחבורה נערך למתן מענה בצירים חיוניים.
קרא עוד...הערכות משרד התחבורה לשביתת אגד
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה