משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתחבורה יבשתיתבשורה טובה לנהגים. לראשונה: ממחר מנפיקים רישיון נהיגה גם בדואר ישראל

בשורה טובה לנהגים. לראשונה: ממחר מנפיקים רישיון נהיגה גם בדואר ישראל

השר כץ: מתן האפשרות להנפיק רישיונות נהיגה ובקרוב גם רישיונות רכב בדואר ישראל, ישפר באופן משמעותי את השירות לציבור ויפחית את העומסים במשרדי הרישוי

צריך לחדש רישיון נהיגה? רישיון הנהיגה שלך אבד, נגנב או נפגם? ממחר ניתן יהיה להנפיק רישיונות נהיגה גם בסניפי דואר ישראל ברחבי הארץ.

במסגרת שיתוף פעולה בין משרד התחבורה לחברת דואר ישראל, יוכל כל נהג שתוקף רישיונו פג ולא קיבל את רישיון הנהיגה לכתובתו או נהג שרישיונו, אבד, נגנב או נפגם להנפיק רישיון נהיגה בסניפי הדואר ברחבי הארץ. 

התשלום בבנק הדואר יתבצע, במזומן. הנהג, יקבל רישיון נהיגה זמני ולאחר מכן ישלח לביתו הרישיון הקבוע (פלסטיק). בשלב ראשון ניתן יהיה להנפיק את הרישיון ב-30 סניפים של דואר ישראל, ברחבי הארץ (רשימת הסניפים) ובקרוב, השירות יורחב למאות סניפי הדואר.

מי שיבקש להנפיק רישיונות נהיגה בדואר, יידרש להציג תעודת זהות. השירות בסניפי דואר ישראל, לא יינתן לבעלי רישיון נהיגה, עליהם חלות הגבלות מטעם רשויות המדינה (הוצאה לפועל, בית משפט וכדומה), וכאלה הנדרשים להשלמת בדיקות ראייה או תמונה אישית (ממאגר משרד התחבורה).

הנפקת רישיונות נהיגה בדואר מבוצעת במסגרת הרחבת מגוון האפשרויות שמשרד התחבורה מעמיד לרשות הציבור לקבלת שירותי רישוי, הכוללים הנפקה של רישיון נהיגה ורכב באמצעות האינטרנט, המוקד הטלפוני (*5678) ועמדות השירות האוטומטיות "רישיומט" באמצעות כרטיס אשראי (של בעל רישיון הנהיגה או הרכב), הממוקמות ביותר מ-70 סניפים של רשת הסופר פארם.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ"ץ, ציין כי מתן האפשרות להנפיק רישיונות נהיגה ורכב בדואר ישראל, ישפר באופן משמעותי את השירות לציבור ויפחית את העומסים במשרדי הרישוי. "הנפקה ותשלום רישיונות בדואר, יאפשרו לציבור הנהגים לחסוך זמן יקר וימנעו ממנו את הצורך להגיע למשרדי הרישוי לקבלת רישיון רכב ונהיגה", אמר כ"ץ.

מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין מסר, כי לדואר ישראל שיתוף פעולה ארוך שנים עם משרד התחבורה, כאשר בשנת 2016 בוצעו באמצעות בנק הדואר בין השאר יותר מ-900 אלף העברות בעלות על רכב ושולמו כ-340 אלף אגרות למבחני נהיגה. "הרחבת שיתוף הפעולה עם משרד התחבורה תאפשר לנו להציע סל שירותים גדול יותר לציבור ולאפשר ללקוחות לבחור היכן לבצע את הפעולות הנחוצות להן. שיתוף פעולה זה, מתווסף לשורה של חידושים שהכנסנו בשנה האחרונה בהם, מערכת זימון תורים, משלוח מסרוני SMS ללקוחות ופתיחת למעלה מ-320 מרכזי מסירת חבילות בנוסף למאות הסניפים הקיימים".

מנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר אייל, ציינה כי שיתוף הפעולה עם דואר ישראל מבוצע במסגרת תכנית סדורה לשיפור השירות לציבור בסניפי הרישוי. "מעתה, נוכל להציע מגוון שירותים לנהגים ולהרחיב את פעילותנו, בכל אזור שהלקוחות יבחרו ובשעות פעילות ארוכות ונוחות יותר, במיוחד לאזרחים שאינם פנויים בשעות הבוקר", אמרה טרנר אייל, והוסיפה כי בשנה האחרונה, הוטמעו שיפורים רבים במשרד התחבורה ובכללם תוספת עמדות שירות להנפקת רישיונות נהיגה ורכב ("רישיומט") ומתן אפשרות להצהיר על סיום תכנית הליווי לנהג חדש באמצעות האינטרנט ללא הגעה פיזית לסניפים ועוד.   

מנהל בנק הדואר, יורם מימון, ציין כי לאחר שנות שיתוף פעולה רבות עם משרד התחבורה, הכוללות שירותי גבייה, העברת בעלות על רכב, הקמה והפעלה של המסלקה לתחבורה ציבורית ועוד, בנק הדואר ירחיב את שיתוף הפעולה לשירותים מקוונים נוספים לטובת ציבור הנהגים ובעלי הרכב בישראל.

 
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה