משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתחבורה יבשתיתבמסגרת המאבק בתאונות הדרכים טרנר אייל: בשנה שעברה הושקעו כ-200 מיליון שקלים במוקדי סיכון ובחומש הקרוב יושקעו מיליארד ו-150 מיליון שקלים נוספים

במסגרת המאבק בתאונות הדרכים טרנר אייל: בשנה שעברה הושקעו כ-200 מיליון שקלים במוקדי סיכון ובחומש הקרוב יושקעו מיליארד ו-150 מיליון שקלים נוספים

מנכ"לית משרד התחבורה: משרד התחבורה מתכוון להתמקד השנה בבדיקות של כלי רכב כבדים (מעל 10 טון), ולהגדיל את מספר הבדיקות של כלי רכב אלה בכבישים, ביותר מ-30% בהשוואה לשנה שעברה (2016).

משרד התחבורה והבטיחות בדרכים השקיע בשנת 2016, כ-240 מיליון שקלים במוקדי סיכון, שהם כ- 42% יותר מהתקציב המקורי שהוקצה לצורך כך. בחומש הקרוב (2017-2021), יוקצו כמיליארד ו- 150 מיליון שקלים, לטיפול במוקדי סיכון, בכל רחבי הארץ. כך אמרה היום מנכל"ית משרד התחבורה, קרן טרנר-אייל, בוועדה לביקורת המדינה שבכנסת שדנה בדו"ח מבקר המדינה, בנושא המאבק בתאונות הדרכים.

מנכ"לית משרד התחבורה, ציינה כי בשנת 2016 יצאו לדרך 18 פרויקטים של מוקדי סיכון, במסגרתם הוסדרו צמתים מסוכנים וכבישים אדומים, בכל רחבי הארץ. לדבריה, היקפי התקציבים שהוקצו לצורך כך, מאפשרים כיום לטפל ביותר מוקדי סיכון מבעבר.

טרנר אייל הוסיפה כי משרד התחבורה, מתכוון להתמקד השנה בבדיקות של כלי רכב כבדים (מעל 10 טון), ולהגדיל את מספר הבדיקות של כלי רכב אלה בכבישים, ביותר מ-30%, בהשוואה לשנה שעברה (2016). "השנה בכוונתנו להתמקד בכלי רכב כבדים בשל מעורבותם הגדולה בתאונות הדרכים, בהשוואה לכלי הרכב הפרטיים, תוך העדפה של איכות על פני כמות", אמרה טרנר- אייל.

טרנר אייל ציינה כי משרד התחבורה מקדם בימים אלה תקנה שתחייב כלי רכב כבדים, לבצע מבחן רישוי שנתי (טסט) לרכב, פעמים בשנה, זאת, בנוסף לבדיקת חורף ובדיקת בלמים. בהתייחסה לנושא הטכוגרף הדיגיטלי ציינה טרנר אייל, כי משרדה מצוי בימים אלה בהליכי חקיקה מתקדמים להתאמת הדרישות הישראליות לתקן האירופאי, כדי שניתן יהיה לחייב את התקנת הטכוגרף הדיגיטלי בכל כלי הרכב הכבדים בישראל.

יצוין כי שר התחבורה חתם על תקנה המחייבת אוטובוסים ומשאיות משנת ייצור 2012 ואילך להצטייד במערכות בטיחות מצילות חיים בכלי הרכב. מדובר במערכת בקרת סטייה מנתיב, המתריעה בפני הנהג על סטייה של הרכב מנתיב הנסיעה, ומערכת שמירת מרחק מלפנים, המזהה מכשול מלפני הרכב או אי שמירת מרחק מכלי הרכב בכביש.

משרד התחבורה מתכוון לבצע פיילוט במסגרתו יותקנו מערכות בטיחות מצילות חיים בכלי רכב פרטיים (משומשים). מדובר על מתן הטבה באגרת הרישוי השנתית לכלי רכב פרטיים שיתקינו את שתי מערכות הבטיחות. מערכת סטייה מנתיב ומערכת התרעה מפני התנגשות מלפנים, לצורך כך הוקצו 180 מיליון שקלים, שיתפרסו על פני שלוש שנים. זאת, בנוסף להתקנת המערכות בכלי הרכב החדשים החל משנת 2013.

באשר להפחתת הסיכונים בדרכים להולכי רגל, אמרה טרנר אייל כי משרדה נקט בשורה של צעדים לצמצום שיעור הנפגעים בתאונות דרכים מקרב הולכי הרגל. בין השאר, נערך ניסוי מוצלח שבחן סימון מקדים לפני מעברי חצייה להדגשת הנראות של הולכי הרגל. מסקנות הניסוי יקודמו במהלך החודשים הקרובים.

 

על סדר היום

רביעי, 29 מרץ 2017
מידע לציבור אודות החזר אגרת רישיון נהיגה ליורשי המנוח
אנו מבקשים להביא לידיעת הציבור, כי בעת פטירתו של אדם, אשר היה ברשותו רישיון נהיגה בר תוקף, רשאים יורשיו לדרוש החזר יחסי בגין אגרת הרישיון ששולמה, על פי תקנות התעבורה.
קרא עוד...מידע לציבור אודות החזר אגרת רישיון נהיגה ליורשי המנוח
חמישי, 23 מרץ 2017
החל מ- 26 במרץ 2017 משרד הרישוי בחולון נסגר ל-3 חודשים לרגל שיפוצים
אנו משדרגים את משרד הרישוי בחולון, המשרת את מרבית תושבי גוש דן, כדי שנוכל לספק לכם שירות טוב יותר, בסביבה נעימה ובתנאים הולמים.
קרא עוד...החל מ- 26 במרץ 2017 משרד הרישוי בחולון נסגר ל-3 חודשים לרגל שיפוצים
שני, 20 מרץ 2017
הערכות משרד התחבורה לשביתת אגד
ביום ג' ה- 21.03.2017 צפויה חברת אגד להשבית את קווי התחבורה הציבורית שבהפעלתה.
משרד התחבורה נערך למתן מענה בצירים חיוניים.
קרא עוד...הערכות משרד התחבורה לשביתת אגד
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה