משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתחבורה יבשתיתבעקבות הצלחת הפרויקט מהיום: עולים לאוטובוסים מכל הדלתות גם בחיפה

בעקבות הצלחת הפרויקט מהיום: עולים לאוטובוסים מכל הדלתות גם בחיפה

השר כץ: השירות החדש יצמצם משמעותית את התור בעלייה לאוטובוס ויקצר את זמני ההמתנה של האוטובוס, ובכך יאפשר לנהג להתחיל בנסיעה לאחר העצירה בתחנות, ללא עיכובים מיותרים.

עולים לאוטובוס גם מאחור וחוסכים את התור. החל מיום שישי (24 בפברואר, 2017), ניתן לדלג על הנהג ולעלות לאוטובוס מכל הדלתות, גם בחיפה. כך הודיע היום שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ.
על פי תכניתו של השר כץ, העלייה מכל דלתות האוטובוס תתאפשר לבעלי מנוי רב קו, בשבעה קווים מרכזיים של קואופרטיב אגד בחיפה, המשרתים עשרות אלפי נוסעים ביום. לדברי כץ, השירות החדש יורחב בקרוב לקווים נוספים בחיפה וזאת, בנוסף לקווי המטרונית, בהם נוסעים יותר מ- 90 אלף איש מידי יום.
קווי האוטובוסים הראשונים בהם ניתן יהיה לעלות מכל הדלתות הם קווים הנוסעים באזורים הבאים: תחנה מרכזית חוף הכרמל, טכניון, בת גלים, נווה שאנן, הדר, נווה יוסף, אוניברסיטת חיפה ועוד. מדובר בקווים, 1, 11, 17, 18, 19, 19 א', 20, 36, 36 א'.
הנוסעים בקווים אלה ידרשו לתקף את כרטיס הרב קו במכשיר התיקוף האוטומטי שבתוך האוטובוס. עמדות "על הקו" יעמדו לרשות הציבור לצורך הנפקת כרטיס הרב קו בתחנות המרכזיות: חוף הכרמל, מרכזית לב המפרץ, מרכזית המפרץ וברחוב חסן שוקרי. כמו כן, ניתן לטעון הסדרי נסיעה גם באמצעות האינטרנט ואפליקציות ייעודיות.
שר התחבורה ציין, כי השירות החדש יצמצם משמעותית את התור בעלייה לאוטובוס ויקצר את זמני ההמתנה של האוטובוס, ובכך יאפשר לנהג להתחיל בנסיעה לאחר עצירה בתחנות, ללא עיכובים מיותרים.
מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, תא"ל (מיל') מאיר חן, ציין כי שירות עלייה מכל הדלתות מונהג כיום ב- 750 אוטובוסים, בקווי שירות עתירי נוסעים, באזור השרון, גוש דן, תל אביב, ירושלים, באר שבע וצפוי להתרחב במהלך שנת 2017 לאזורים נוספים בהם בקעת אונו, פתח תקוה, ראש העין ואשקלון.
 
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה