משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתחבורה יבשתיתבעקבות הצלחת הפרויקט מהיום: עולים לאוטובוסים מכל הדלתות גם בחיפה

בעקבות הצלחת הפרויקט מהיום: עולים לאוטובוסים מכל הדלתות גם בחיפה

השר כץ: השירות החדש יצמצם משמעותית את התור בעלייה לאוטובוס ויקצר את זמני ההמתנה של האוטובוס, ובכך יאפשר לנהג להתחיל בנסיעה לאחר העצירה בתחנות, ללא עיכובים מיותרים.

עולים לאוטובוס גם מאחור וחוסכים את התור. החל מיום שישי (24 בפברואר, 2017), ניתן לדלג על הנהג ולעלות לאוטובוס מכל הדלתות, גם בחיפה. כך הודיע היום שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ.
על פי תכניתו של השר כץ, העלייה מכל דלתות האוטובוס תתאפשר לבעלי מנוי רב קו, בשבעה קווים מרכזיים של קואופרטיב אגד בחיפה, המשרתים עשרות אלפי נוסעים ביום. לדברי כץ, השירות החדש יורחב בקרוב לקווים נוספים בחיפה וזאת, בנוסף לקווי המטרונית, בהם נוסעים יותר מ- 90 אלף איש מידי יום.
קווי האוטובוסים הראשונים בהם ניתן יהיה לעלות מכל הדלתות הם קווים הנוסעים באזורים הבאים: תחנה מרכזית חוף הכרמל, טכניון, בת גלים, נווה שאנן, הדר, נווה יוסף, אוניברסיטת חיפה ועוד. מדובר בקווים, 1, 11, 17, 18, 19, 19 א', 20, 36, 36 א'.
הנוסעים בקווים אלה ידרשו לתקף את כרטיס הרב קו במכשיר התיקוף האוטומטי שבתוך האוטובוס. עמדות "על הקו" יעמדו לרשות הציבור לצורך הנפקת כרטיס הרב קו בתחנות המרכזיות: חוף הכרמל, מרכזית לב המפרץ, מרכזית המפרץ וברחוב חסן שוקרי. כמו כן, ניתן לטעון הסדרי נסיעה גם באמצעות האינטרנט ואפליקציות ייעודיות.
שר התחבורה ציין, כי השירות החדש יצמצם משמעותית את התור בעלייה לאוטובוס ויקצר את זמני ההמתנה של האוטובוס, ובכך יאפשר לנהג להתחיל בנסיעה לאחר עצירה בתחנות, ללא עיכובים מיותרים.
מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, תא"ל (מיל') מאיר חן, ציין כי שירות עלייה מכל הדלתות מונהג כיום ב- 750 אוטובוסים, בקווי שירות עתירי נוסעים, באזור השרון, גוש דן, תל אביב, ירושלים, באר שבע וצפוי להתרחב במהלך שנת 2017 לאזורים נוספים בהם בקעת אונו, פתח תקוה, ראש העין ואשקלון.
 

על סדר היום

שלישי, 13 יוני 2017
אגף הרכב ושירותי תחזוקה מפרסם את עיקרי החלטת שימוע שהתקיים לאחרונה בנושא יבוא אישי של רכב לישראל
לאחרונה התקיים שימוע באגף הרכב ושירותי תחזוקה בשל חשש ממשי כי יבוא אישי של רכב לישראל נעשה באמצעות צד ג', שאיננו בעל רישיון לתיווך ביבוא אישי לפי סעיף 68 לחוק רישוי שירותים ומקצועות בענף הרכב, תשע"ו-2016 (להלן-חוק הרישוי).
קרא עוד...אגף הרכב ושירותי תחזוקה מפרסם את עיקרי החלטת שימוע שהתקיים לאחרונה בנושא יבוא אישי של רכב לישראל
ראשון, 04 יוני 2017
הארכת תוקף ההנחות למקבלי קצבאות שארים והשלמת הכנסה
משרד התחבורה האריך את תוקף ההנחות למקבלי קצבאות שארים והשלמת הכנסה על פי חוק הביטוח הלאומי, הקיימים כיום, עד לתום שנת 2017.
קרא עוד...הארכת תוקף ההנחות למקבלי קצבאות שארים והשלמת הכנסה
שני, 22 מאי 2017
העברת הטיפול בהעברת בעלות, עיקול, שעבוד וביטול כלי צמ"ה
החל מ- 01/06/2017, יוכל כל בעל ציוד מכני הנדסי לבצע את הפעולות הבאות: העברת בעלות, שעבוד, עיקול וביטול כלי צמ"ה במחוזות הרישוי באזור מגוריו.
קרא עוד...העברת הטיפול בהעברת בעלות, עיקול, שעבוד וביטול כלי צמ"ה
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה