משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתעופה אזרחיתהשמים נפתחים והמחירים יורדים שיא בתנועת הנוסעים וירידה של עשרות אחוזים במחירי הטיסות גם בנמל התעופה "עובדה"

השמים נפתחים והמחירים יורדים שיא בתנועת הנוסעים וירידה של עשרות אחוזים במחירי הטיסות גם בנמל התעופה "עובדה"

השר כץ: פתיחת ענף התעופה לתחרות והוזלת המחירים לצרכן, תוך מתן מענה לגידול המסיבי בתעופה האזרחית בישראל הינה המהפכה הצרכנית הגדולה ביותר שבוצעה בישראל בשנים האחרונות.

בעקבות השמים הפתוחים. שיא בתנועת הנוסעים וירידה של עשרות אחוזים, במחירי כרטיסי הטיסה גם בנמל התעופה "עובדה". בשנת 2016, נרשם גידול של 112% לעומת שנת 2015, כך הודיע היום שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ.

מנתונים של רשות תעופה אזרחית (רת"א), עולה כי בשנת 2016 עברו בנמל התעופה "עובדה" יותר מ-128 אלף נוסעים, בטיסות הבינלאומיות. תנועת הנוסעים ממשיכה לעלות גם השנה ובחודש ינואר 2017 נרשמה עליה חדה של 31% נוסעים במספר הטיסות הבינלאומיות ב"עובדה".

השר כץ ציין כי מאז חתימת הסכם השמיים הפתוחים עם האיחוד האירופי, מחירי הטיסות מעובדה ליעדים שונים בעולם ירדו בעשרות אחוזים. בטיסות מעובדה למדינות אפריקה נרשמו הירידות הגדולות ביותר עד 69%. הטיסות הישירות מעובדה למזרח אירופה הוזלו ב-29% בממוצע והטיסות למערב אירופה הוזלו ב-18%. בטיסות בין עובדה למדינות חבר העמים (גיאורגיה, אוזבקיסטן, מרכז רוסיה, אזרבייג'ן וארמניה) נרשמה ב-5 השנים האחרונות ירידה של 24% במחירי הטיסה.

מדיניות השמיים הפתוחים והענקת הפטור מאגרות לכל הטיסות הממריאות והנוחתות בשדה התעופה עובדה, שיזם השר כץ הביאו לגידול ישיר במספר הנוסעים והטיסות ולירידה במחירי כרטיסי הטיסה, תוך הרחבת היצע הנוסעים. "פתיחת ענף התעופה לתחרות והוזלת המחירים לצרכן, תוך מתן מענה לגידול המסיבי בתעופה האזרחית בישראל הינה המהפכה הצרכנית הגדולה ביותר שבוצעה בישראל בשנים האחרונות, ממנה מרוויח הציבור", אמר כץ

חברת התעופה המובילה את נתח פעילות הנוסעים בעובדה היא חברת ריינאייר, עם 42% מכלל תנועת הנוסעים (11 אלף נוסעים). אחריה חברת URAL AIR עם 29.7% מכלל תנועת הנוסעים (7.5 אלף נוסעים). ואחריהן במקום השלישי חברת WIZZ AIR עם 9.3% מהנוסעים. חברת פיין אייר הטיסה 4.4% מכלל הנוסעים ואחריה רוסיה איירלינס עם 3.8% מהנוסעים.

היעדים המובילים בחודש ינואר ב"עובדה" הם מוסקבה ממנה הגיעו 28.6% מהנוסעים, אחריה ברטיסלבה עם 11.1% מהנוסעים, אחריה קראקוב עם 11.1% וקאנוס עם 10.8% ובודפשט עם 9.8%.

הטיסות האזרחיות בשדה התעופה הבינלאומי בעובדה, ימשכו עד לפתיחתו הקרובה של שדה התעופה הבינלאומי רמון, ע"ש אילן ואסף רמון שבתמנע. לאחרונה החליט השר כץ להעניק פטור מאגרות תעופתיות למשך שלוש שנים לכל הטיסות הנוחתות והממריאות בנמל התעופה. שדה התעופה החדש רמון שבתמנע, שיחליף את שדה התעופה הישן של אילת, יחנך באפריל 2017.

יצוין כי בשנה וחצי האחרונות עושה רשות שדות התעופה מאמץ ניכר לשיווק נמל התעופה עובדה ורמון בועידות בינלאומיות, במטרה להגביר את נתח הפעילות של הטיסות הבינלאומיות לעיר אילת.
 
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה