משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתחבורה יבשתיתקווי הלילה יפעלו בפורים מחצות ועד 4:00 בבוקר, במחיר נסיעה רגילה

קווי הלילה יפעלו בפורים מחצות ועד 4:00 בבוקר, במחיר נסיעה רגילה

עשרות קווי לילה ברחבי הארץ יעמדו לרשות אלפי המבלים שיצאו לחגוג את חג הפורים - אלטרנטיבה בטוחה וחסכונית לנהיגה לאחר בילוי לילי

קווי הלילה - קווי תחבורה ציבורית הפועלים אל אזורי הבילוי ובחזרה בשעות הקטנות של הלילה, יתוגברו ויפעלו בחג הפורים, בלילה שבין יום ראשון לשני, 12.3, וזאת בנוסף לפעילותם הקבועה בסופי שבוע.

מעל ל-80 קווי לילה בכ-100 יישובים מנהריה ועד אילת יפעלו החל מחצות ועד לשעות הקטנות ויאפשרו לחוגגים לצאת לבלות ולשוב בבטחה לבתיהם. כמדי שנה מפעיל משרד התחבורה את קווי הלילה גם בחג הפורים. השנה החג יוצא בסמיכות לסופ"ש, ולכן מעריכים ברשות הארצית לתחבורה ציבורית כי מספר המבלים צפוי לגדול ולכלול גם חיילים בחופשה.

שחקן משמעותי במגרש התחבורה הלילית

מספר הנוסעים בקווי הלילה מצוי בעליה מתמדת. בשנה האחרונה נסעו בהם כ-1.1 מיליון נוסעים, המהווים עליה של כ-20% מהשנה שקדמה לה. על פי סקר שנערך בספטמבר האחרון עבור מטה קווי הלילה, נמצא כי כ-30% מהצעירים בגילאי 14-30 יוצאים לבילוי בקווי אוטובוס ליליים וניכר שקווי הלילה מהווים אמצעי תחבורה נפוץ ושימושי עבורם. המספרים הללו משמעותיים בכל קנה מידה, ובעיקר נוכח העובדה שמחקרים הוכיחו כי באזורים בהם פועלים קווי הלילה חלה ירידה משמעותית במספר תאונות הדרכים והנפגעים.

כזכור, קווי הלילה פועלים בשגרה, במהלך שנת הלימודים, בלילות חמישי ומוצ"ש ובימי חופשות התלמידים בכל ימות השבוע. הקווים פועלים באמצעות מפעילי התחבורה הציבורית המורשים בכל איזור ובמחיר נסיעה רגילה בתחבורה הציבורית.

"אני קורא לכל הצעירים לבלות ולחגוג את פורים בשמחה רבה, אך גם באחריות ובבטחה", אומר שר התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כץ. עשרות קווי הלילה מחכים רק לכם".

מידע על כל הקווים, התחנות ולוחות הזמנים ניתן למצוא באתר Kav-layla.co.il, בדף הפייסבוק, קווי הלילה או במוקד המידע הארצי לתחבורה ציבורית "כל קו" 8787*.
 
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה