עמוד הבית - תחבורה ציבורית
עמוד הביתפרסומיםמבזקיםהרשות הארצית לתחבורה ציבוריתטקס סיום קורס רכז תחבורה ציבורית לאוכלוסייה ערבית

טקס סיום קורס רכז תחבורה ציבורית לאוכלוסייה ערבית

על מנת לצמצם ולסגור את הפער הקיים כיום בין השירות לאוכלוסייה הכללית לשירות לאוכלוסייה הערבית, יש צורך בהשקעה משולבת של שיפור תשתיות והגדלת היצע השירות והסובסידיה הנחוצה להפעלתו.

במסגרת החלטת ממשלה 922 לפיה משרד התחבורה :
...ימשיך ביישום החלטת הממשלה מס' 2365 לעניין תקצוב 40% מסך תוספות השירות בתחבורה ציבורית, או 100 מיליוני ש"ח בשנה, הגבוה מבין השניים, לטובת תחבורה ציבורית ביישובי המיעוטים, עד להשוואת רמת הכיסוי התחבורתי.

מכיוון שמדובר בתוספות שירות נרחבות הנדרשות לצמצום הפערים, הדבר מצריך התארגנות מיוחדת של אגף תחבורה ציבורית ויצירת מעטפת שירות רחבה לשיפורי השירות האמורים (כגון: תרגום מערכות מידע לנוסעים לערבית, פיתוח מערך סקרים ללמידת צרכי הנסיעה והסברה). אחת מפעולות המעטפת המשלימות הנה הגברת המקצועיות בקרב הרשויות המקומיות בכל הקשור לצרכי תחבורה ציבורית ומתוך כך לקבל פניות איכותיות ומדויקות המשקפות את צרכי התושבים. אחת מהדרכים לעשות כן הנה באמצעות הכשרת נציג תחבורה ציבורית בישוב בקורס ייעודי של אחראי תחבורה ציבורית יישובי בישובים ערבים.

מחזור ראשון של הקורס, החל בדצמבר 2014 והסתיים במרץ 2015 ושביעות הרצון בקרב המשתתפים בו הייתה גבוהה. בקורס הוכשרו נציגי 18 רשויות מקומיות ערביות ברקע תיאורטי ומעשי בתחום התחבורה הציבורית ואילו ביום שלישי 7.3.17, הסתיים מחזור שני עם 22 נציגי רשויות מקומיות שהוכשרו.

במהלך הקורס נלמדו היבטים מגוונים של ענף התחבורה הציבורית כגון: רקע על ענף התחבורה הציבורית, מדיניות ותכנון, עבודה עם גורמים במשרד התחבורה, והאפשרויות העומדות בפני הרשות המקומית לקדם תחבורה ציבורית עבור תושביה. פרויקט הסיום של הקורס היה יצירת תוכנית עבודה שנתית לישוב בתחום התחבורה הציבורית.

 

תחבורה יבשתית

הודעות הדובר
חמישי, 23 מרץ 2017
מעלים הילוך במאבק בתאונות הדרכים. ממחר : קנסות מוגדלים על עבירות תעבורה חמורות המסכנות חיים. הקנס על אי ציות לרמזור אדום 1,500 שקלים!
קרא עוד...מעלים הילוך במאבק בתאונות הדרכים. ממחר : קנסות מוגדלים על עבירות תעבורה חמורות המסכנות חיים. הקנס על אי ציות לרמזור אדום 1,500 שקלים!
שלישי, 21 מרץ 2017
היסטוריה בכרמיאל: השר כץ חנך את נסיעת המבחן הראשונה של רכבת כרמיאל - תל אביב
קרא עוד...היסטוריה בכרמיאל: השר כץ חנך את נסיעת המבחן הראשונה של רכבת כרמיאל - תל אביב
שלישי, 21 מרץ 2017
בעקבות התנאים הפיזיים הקשים משרד הרישוי בחולון יסגר מיום ראשון הבא לתקופה של כ-3 חודשים לצורך שיפוצים נרחבים, שנועדו לשפר את השירות לציבור
קרא עוד...בעקבות התנאים הפיזיים הקשים משרד הרישוי בחולון יסגר מיום ראשון הבא לתקופה של כ-3 חודשים לצורך שיפוצים נרחבים, שנועדו לשפר את השירות לציבור
שני, 20 מרץ 2017
במטרה לצמצם את נזקי השביתה של אגד משרד התחבורה יעמיד לרשות הציבור מאות אוטובוסים שיתגברו את קווי השירות הפרטיים ויצמצמו ככל הניתן את הפגיעה בנוסעי התחבורה הציבורית
קרא עוד...במטרה לצמצם את נזקי השביתה של אגד משרד התחבורה יעמיד לרשות הציבור מאות אוטובוסים שיתגברו את קווי השירות הפרטיים ויצמצמו ככל הניתן את הפגיעה בנוסעי התחבורה הציבורית
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה