משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתעופה אזרחיתממשיכים לפתוח את השמיים: השר כץ אישר לחברת ארקיע להפעיל טיסות סדירות ומטען לבלגרד לצד ישראייר

ממשיכים לפתוח את השמיים: השר כץ אישר לחברת ארקיע להפעיל טיסות סדירות ומטען לבלגרד לצד ישראייר

שר התחבורה: כניסת מוביל ישראלי נוסף לקו שבין ישראל לסרביה תעודד את התחרות, תגדיל את היצע המושבים בטיסות שבין שתי המדינות ותוביל להוזלה של תעריפי הטיסה בין ישראל לסרביה

התחרות על הטיסות לבלגרד צוברת תאוצה. שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ אישר היום  לחברת התעופה ארקיע להפעיל טיסות סדירות ומטען בקו תל אביב – בלגרד, לצד חברת ישראייר.
השר כץ ציין כי מינוייה של חברת ארקיע כמוביל נקוב נוסף בקו נתב"ג בלגרד, התאפשר בעקבות עדכון הסכם תעופה שנחתם בין ישראל לסרביה באוק' 2015, זאת כחלק ממדיניות השר כץ לקידום התחרות בענף התעופה. ההסכם המעודכן מאפשר לחברות תעופה נוספות להפעיל טיסות סדירות ומטען בין המדינות.

חברת ארקיע מתכוונת להפעיל בקו עד שלוש תדירויות שבועיות בין החודשים פברואר עד דצמבר. הטיסות יבוצעו במטוסי אמבראר 195 ובואינג 757. יצוין כי חברת ארקיע מבצעת כיום שתי טיסות שכר שבועיות וחברת ישראייר שלוש טיסות סדירות  שבועיות.

הסכם התעופה בין ישראל לסרביה אינו מגביל את מספר חברות התעופה שכל צד רשאי למנות. עד כה, מונו כמובילים נקובים בקו תל אביב - בלגרד, חברת ישראייר, חברת אל על והחברה הסרבית ג'אט.

"כניסת מוביל ישראלי נוסף בקו תל אביב – בלגרד המבוצעת במסגרת "השמים הפתוחים" תעודד את התחרות ותוביל להוזלה של תעריפי הטיסה בין ישראל לסרביה כמו כן, היא תגדיל את היצע המושבים בטיסות שבין שתי המדינות ", אמר השר כץ.  לדבריו, בשנת 2016, טסו בין שתי המדינות כ-55 אלף נוסעים וההערכה היא כי מספר הנוסעים צפוי לגדול במהלך 2017.  

מנכ"ל חברת ארקיע, ניר דגן בירך על מינויה של חברת "ארקיע" כמוביל נקוב בין תל אביב לבלגרד. "ארקיע החלה להפעיל טיסות שכר בקו, בשנה שעברה, בהצלחה מרובה. עם קבלת האישור לטיסות סדירות תפעיל ארקיע 3 תדירויות שבועיות. ארקיע רואה בבלגרד יעד חופש אטרקטיבי לקהל הישראלי ושואפת להרחיב את הפעילות גם לתיירות סרבית לישראל", אמר דגן.
 

על סדר היום

שני, 17 יולי 2017
תנאים לקבלת רישיון יבואן ישיר או עקיף
אגף הרכב ושירותי תחזוקה מפרסם הוראת נוהל שמטרתה להסדיר את התנאים לקבלת רישיון יבואן ישיר או עקיף לרכב הפטור מחובת רישום ורישוי, גרור, נתמך, טרקטור, טרקטור משא, מכונה ניידת (למעט עגורן נייד שהוא מכונת הרמה בעלת זרוע המורכבת על שלדה משולבת שכושר ההרמה שלה עולה על 150 טון).
קרא עוד...תנאים לקבלת רישיון יבואן ישיר או עקיף
חמישי, 29 יוני 2017
סניף הרישוי נתניה יהיה סגור לקבלת קהל בשבוע שבין 02-07/07/2017
בימים אלה יבוצעו עבודות בתוך הסניף במטרה לשפר את השירות ואת חווית ההמתנה לציבור הרחב.
קרא עוד...סניף הרישוי נתניה יהיה סגור לקבלת קהל בשבוע שבין 02-07/07/2017
שלישי, 13 יוני 2017
אגף הרכב ושירותי תחזוקה מפרסם את עיקרי החלטת שימוע שהתקיים לאחרונה בנושא יבוא אישי של רכב לישראל
לאחרונה התקיים שימוע באגף הרכב ושירותי תחזוקה בשל חשש ממשי כי יבוא אישי של רכב לישראל נעשה באמצעות צד ג', שאיננו בעל רישיון לתיווך ביבוא אישי לפי סעיף 68 לחוק רישוי שירותים ומקצועות בענף הרכב, תשע"ו-2016 (להלן-חוק הרישוי).
קרא עוד...אגף הרכב ושירותי תחזוקה מפרסם את עיקרי החלטת שימוע שהתקיים לאחרונה בנושא יבוא אישי של רכב לישראל
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה