משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתעופה אזרחיתממשיכים לפתוח את השמיים: השר כץ אישר לחברת ארקיע להפעיל טיסות סדירות ומטען לבלגרד לצד ישראייר

ממשיכים לפתוח את השמיים: השר כץ אישר לחברת ארקיע להפעיל טיסות סדירות ומטען לבלגרד לצד ישראייר

שר התחבורה: כניסת מוביל ישראלי נוסף לקו שבין ישראל לסרביה תעודד את התחרות, תגדיל את היצע המושבים בטיסות שבין שתי המדינות ותוביל להוזלה של תעריפי הטיסה בין ישראל לסרביה

התחרות על הטיסות לבלגרד צוברת תאוצה. שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ אישר היום  לחברת התעופה ארקיע להפעיל טיסות סדירות ומטען בקו תל אביב – בלגרד, לצד חברת ישראייר.
השר כץ ציין כי מינוייה של חברת ארקיע כמוביל נקוב נוסף בקו נתב"ג בלגרד, התאפשר בעקבות עדכון הסכם תעופה שנחתם בין ישראל לסרביה באוק' 2015, זאת כחלק ממדיניות השר כץ לקידום התחרות בענף התעופה. ההסכם המעודכן מאפשר לחברות תעופה נוספות להפעיל טיסות סדירות ומטען בין המדינות.

חברת ארקיע מתכוונת להפעיל בקו עד שלוש תדירויות שבועיות בין החודשים פברואר עד דצמבר. הטיסות יבוצעו במטוסי אמבראר 195 ובואינג 757. יצוין כי חברת ארקיע מבצעת כיום שתי טיסות שכר שבועיות וחברת ישראייר שלוש טיסות סדירות  שבועיות.

הסכם התעופה בין ישראל לסרביה אינו מגביל את מספר חברות התעופה שכל צד רשאי למנות. עד כה, מונו כמובילים נקובים בקו תל אביב - בלגרד, חברת ישראייר, חברת אל על והחברה הסרבית ג'אט.

"כניסת מוביל ישראלי נוסף בקו תל אביב – בלגרד המבוצעת במסגרת "השמים הפתוחים" תעודד את התחרות ותוביל להוזלה של תעריפי הטיסה בין ישראל לסרביה כמו כן, היא תגדיל את היצע המושבים בטיסות שבין שתי המדינות ", אמר השר כץ.  לדבריו, בשנת 2016, טסו בין שתי המדינות כ-55 אלף נוסעים וההערכה היא כי מספר הנוסעים צפוי לגדול במהלך 2017.  

מנכ"ל חברת ארקיע, ניר דגן בירך על מינויה של חברת "ארקיע" כמוביל נקוב בין תל אביב לבלגרד. "ארקיע החלה להפעיל טיסות שכר בקו, בשנה שעברה, בהצלחה מרובה. עם קבלת האישור לטיסות סדירות תפעיל ארקיע 3 תדירויות שבועיות. ארקיע רואה בבלגרד יעד חופש אטרקטיבי לקהל הישראלי ושואפת להרחיב את הפעילות גם לתיירות סרבית לישראל", אמר דגן.
 

על סדר היום

חמישי, 27 יולי 2017
החלפת לוחית רישוי פגומה
משרד התחבורה, אגף הרכב ושירותי תחזוקה מבקש להביא לידיעת הציבור על החלפת לוחית רישוי פגומה.
קרא עוד...החלפת לוחית רישוי פגומה
רביעי, 26 יולי 2017
אימות רישיון נהיגה לשוהים בחו"ל
אזרח ישראלי המצוי בחו"ל במסגרת של טיול, לימודים או תושבות מכל סוג שהוא ונדרש ע"י השלטונות המקומיים, או ע"י מוסדות המדינה לאימות רישיון נהיגה רשאי לעשות כן.
קרא עוד...אימות רישיון נהיגה לשוהים בחו"ל
שלישי, 25 יולי 2017
מכרז מס' 1/17 למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית
חברת איי.אם.סי.ג'י תשתיות ותחבורה בע"מ מזמינה בזה מציעים להגיש הצעות למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית, הכל כפי שיפורט במסמכי מכרז זה.
קרא עוד...מכרז מס' 1/17 למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה