משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתחבורה יבשתיתעסקת הענק בין אינטל למובילאי. השר כץ: העסקה ההיסטורית שמה את ישראל במרכז הבמה של פיתוח הרכב האוטונומי ובמניעת תאונות דרכים

עסקת הענק בין אינטל למובילאי. השר כץ: העסקה ההיסטורית שמה את ישראל במרכז הבמה של פיתוח הרכב האוטונומי ובמניעת תאונות דרכים

מנכ"ל מובילאי, זיו אבירם, התקשר לשר כץ מיד לאחר האישור הרשמי על הרכישה והודה לו על הסיוע בקידום מערכות הבטיחות ונושא הרכב האוטונומי ומערכותיו.

בעקבות החתימה על עסקת הענק. שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, בירך את חברת אינטל ומובילאי על העסקה ההיסטורית ששמה את ישראל במרכז הבמה של פיתוח הרכב האוטונומי ובמניעת תאונות הדרכים.

"משרד התחבורה בראשותי ימשיך להוביל את מדינת ישראל ולהפוך אותה לראש חץ לתחבורה עתידנית ולשימוש בטכנולוגיות חכמות למניעת תאונות דרכים" אמר השר כץ.

שר התחבורה הודיע היום כי ידרוש משר האוצר להשקיע את תקבולי המיסים מהעסקה ההיסטורית הזאת במלחמה בתאונות הדרכים ובהנגשת מערכות מצילות חיים לכל נהגי ישראל.

מנכ"ל מובילאי, זיו אבירם, התקשר לשר כץ מיד לאחר האישור הרשמי על הרכישה והודה לו על הסיוע בקידום מערכות הבטיחות ונושא הרכב האוטונומי ומערכותיו. שר התחבורה בירך את אבירם על עסקת הענק וסיכם עמו על המשך פעילות משותפת גם בעתיד לקידום הרכב האוטונומי והמלחמה בתאונות הדרכים.

השר כץ הוסיף כי משרדו מתכוון לבצע בקרוב פיילוט במסגרתו יותקנו מערכות מצילות חיים בכלי רכב פרטיים (משומשים) מדובר על מתן הטבה באגרת הרישוי השנתית לכלי רכב פרטיים שיתקינו את שתי מערכות הבטיחות. לצורך כך הוקצו 180 מיליון שקלים, שיתפרסו על פני שלוש שנים.

יצוין כי החל משנת 2013 משרד התחבורה מעניק תמריצים כספיים לכלי רכב פרטיים חדשים בהם מותקנות מערכות התרעה מצילות חיים. מדובר במערכות סטייה מנתיב ושמירת מרחק. השר כץ החליט לחייב התקנת מערכות התרעה בכל רכב חדש המיובא לישראל, והודיע כי בכוונתו לדרוש מהאוצר להגדיל את התמריצים שיינתנו לכלי רכב פרטיים קיימים.

"העולם הביע אמון חסר תקדים במערכות התרעה מצילות חיים לרכב ועל מדינת ישראל לעשות הכל כדי להטמיע מערכות אלה בכל כלי הרכב בישראל על ידי תימרוץ בנקודות זיכוי ובהפחתת אגרת רישוי לרכב למי שיתקין מערכות אלה במטרה למנוע תאונות ולחסוך בחיי אדם".  אמר השר כץ.
 

על סדר היום

רביעי, 26 יולי 2017
אימות רישיון נהיגה לשוהים בחו"ל
אזרח ישראלי המצוי בחו"ל במסגרת של טיול, לימודים או תושבות מכל סוג שהוא ונדרש ע"י השלטונות המקומיים, או ע"י מוסדות המדינה לאימות רישיון נהיגה רשאי לעשות כן.
קרא עוד...אימות רישיון נהיגה לשוהים בחו"ל
רביעי, 26 יולי 2017
קבלת קהל בסניפי הרישוי בארץ ביום ט' באב תשע"ז
ביום ג' הקרוב, 1 באוגוסט 2017, יחול יום ט' באב. ביום זה, לא תתקיים קבלת קהל אחר הצהריים בכל סניפי הרישוי בארץ.
שני, 17 יולי 2017
תנאים לקבלת רישיון יבואן ישיר או עקיף
אגף הרכב ושירותי תחזוקה מפרסם הוראת נוהל שמטרתה להסדיר את התנאים לקבלת רישיון יבואן ישיר או עקיף לרכב הפטור מחובת רישום ורישוי, גרור, נתמך, טרקטור, טרקטור משא, מכונה ניידת (למעט עגורן נייד שהוא מכונת הרמה בעלת זרוע המורכבת על שלדה משולבת שכושר ההרמה שלה עולה על 150 טון).
קרא עוד...תנאים לקבלת רישיון יבואן ישיר או עקיף
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה