משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתחבורה יבשתיתלאחר עסקת הענק בין מובילאיי לאינטל. השר כץ: מ- 1 בינואר 2018 יחויב כל רכב חדש, המיובא לישראל להצטייד במערכות בטיחות מצילות חיים

לאחר עסקת הענק בין מובילאיי לאינטל. השר כץ: מ- 1 בינואר 2018 יחויב כל רכב חדש, המיובא לישראל להצטייד במערכות בטיחות מצילות חיים

השר כץ על עסקת הענק של מובילאיי ואינטל: כבר שנים נחשפתי לפוטנציאל של החברה ולרצון להציל חיים והשתכנעתי שמדובר במהפכה שתהיה לא פחות קטנה ממהפכת התקשורת

צעד משמעותי במאבק בתאונות הדרכים. החל מ- 1 בינואר 2018 יחויב כל רכב חדש, המיובא לישראל להצטייד במערכות בטיחות מצילות חיים. כך הכריז היום שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ בפגישה שהתקיימה היום בלשכתו עם מנכ"ל חברת מובילאיי, זיו אבירם ומנכ"ל חברת אינטל ישראל, יניב גרטי, בעקבות עסקת הענק בין אינטל למובילאיי.

השר כץ ציין כי בכוונתו לחתום בקרוב על צו שיחייב כל רכב חדש המיובא לישראל להצטייד בשתי מערכות בטיחות לפחות,  בקרת סטייה מנתיב ומערכת שמירת מרחק מלפנים.

"זהו יום חג ובשורה ענקית לחברת מובילאיי עצמה, לעובדים ולמנהלים. אינטל משקיעה מעל 15 מיליארד דולר בחזון החברה ומאמינה ביכולות שלה בתחום הרכב החכם ובמערכות התראה מצילות חיים. מדינת ישראל תהיה בקרוב ראש חץ לתחבורה עתידנית ושימוש בטכנולוגיות חכמות ולמרכז של ידע בהצלת חיים ומניעת תאונות דרכים" אמר כץ.  

מנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר, ציינה במסיבת העיתונאים כי ב-54% מכלי הרכב החדשים שיובאו למדינת ישראל בשנה האחרונה ניצלו את הטבת המס המאפשרת להם להתקין את שתי מערכות הבטיחות, בקרת סטייה מנתיב ומערכת שמירת מרחק מלפנים.

"כבר לפני מספר שנים נחשפתי לפוטנציאל של החברה ולרצון להציל חיים והשתכנעתי כי מדובר במהפכה שתהיה לא פחות קטנה ממהפכת התקשורת. חתמנו עם ארצות הברית על הסכם ייחודי להקמת מרכז לפיתוח רכב אוטונומי בישראל ומיננו צוות מיוחד, בראשות מנכ"לית משרד התחבורה ומנכ"ל משרד ראש הממשלה שילווה את ההליך" אמר השר כץ.

שר התחבורה הוסיף כי החל מנובמבר 2016 מחויבים משאיות ואוטובוסים, משנת ייצור 2012 ואילך להצטייד במערכות בטיחות מצילות חיים בכלי הרכב וכבר יותר מ-30 אלף מהם התקינו את המערכת "השתכנעתי כי מערכות כאלה מצילות חיים ומצמצמות תאונות דרכים בעשרות אחוזים" הוסיף השר כץ.

מנכ"ל מובילאיי, זיו אבירם, אמר כי מדינת ישראל תהיה דוגמה למאבק בתאונות הדרכים. "בפעם הראשונה כשנפגשתי עם השר כץ הסברנו לו על מערכות בטיחות, הוא מיד הבין ולקח על עצמו להוביל את המאבק בתאונות הדרכים. כשהקמנו את מובילאיי היה לנו חלום קטן להילחם בתאונות הדרכים. מיליון וחצי בכל שנה נהרגים וזה יותר מ-15 שנות מלחמה בעולם ואנחנו לא השלמנו עם זה. רתמנו את אינטל הענקית לחזון הזה. המרכז של הרכב האוטונומי הגדול בעולם יהיה בישראל וזהו כבוד גדול וגאווה" הוסיף אבירם.
 
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה