משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתעופה אזרחיתחברות התעופה מרחיבות את פעילותן בישראל חברת התעופה Ural Airlines חנכה היום קו תעופה חדש בין ישראל לרוסיה

חברות התעופה מרחיבות את פעילותן בישראל חברת התעופה Ural Airlines חנכה היום קו תעופה חדש בין ישראל לרוסיה

השר כץ: אני נחוש להמשיך ולחתום על הסכמי תעופה חדשים ולהביא לישראל חברות תעופה נוספות שיגבירו את התחברות ויוזילו את מחירי הטיסות לצרכנים המקומיים והתיירים וההסכם שנחתם עם רוסיה הוא חלק ממדיניות זאת.

מהפכת השמים הפתוחים נמשכת. מטוס ראשון של חברת התעופה הרוסית Ural Airlines נחת היום בשעה 12:45 בצהרים בנתב"ג, בטיסה ישירה מז'וקובסקי שליד מוסקבה וחנך קו תעופה חדש בין שתי המדינות.
במטוס האיירבוס 231, של חברת התעופה הרוסית, שנחת בנתב"ג הגיעו יותר מ-200 תיירים מרוסיה וכן מנהלים של החברה. המטוס התקבל על ידי נציגים של משרד התחבורה, רשות שדות התעופה והמשנה למנכ"ל משרד התחבורה, קובי בילטשטיין.
חברת Ural Airlines תפעיל ארבע טיסות שבועיות בין ז'וקובסקי, הממוקמת כ-25 קילומטרים ליד מוסקבה לנמל התעופה בין גוריון. שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, ציין כי פתיחת הקו החדש מתאפשרת בעקבות הסכם שנחתם לפני מספר שבועות בין רשויות התעופה של ישראל ורוסיה.
"אני נחוש להמשיך ולחתום על הסכמי תעופה חדשים ולהביא לישראל חברות תעופה נוספות שיגבירו את התחברות ויוזילו את מחירי הטיסות לצרכנים המקומיים והתיירים וההסכם שנחתם עם רוסיה הוא חלק ממדיניות זאת" אמר השר כץ.
חברת התעופה הרוסית תטוס לנתב"ג עם שני סוגי מטוסים, מטוס איירבוס 320 עם 160 מושבים ומטוס איירבוס 321 עם 220 מושבים. כיום מפעילה החברה טיסות בין מוסקבה לעובדה, בתדירות של פעם עד פעמיים בשבוע.

Ural Airlines טסה ליותר מ-40 יעדים ב-29 מדינות באירופה, המזרח התיכון ואסיה. צי החברה מונה 41 מטוסים. חלק ממטוסי החברה משמש לטיסות צ'רטר. לפני מספר ימים החלה החברה הרוסית להפעיל קו סדיר חדש בין נתב"ג לסוצ'י שברוסיה, בתדירות של שתי טיסות בשבוע. בעונת הקיץ 2017, תבצע החברה טיסות סדירות לעובדה ממוסקבה ומסנט פטרסבורג וכן מנתב"ג ליקטרינבורג סמרה וקרסנודאר.

סמנכ"ל מסחרי בחברת "מונה טורס", אבי נחום, אמר כי זהו יום חג עבור הציבור הישראלי המחפש טיסות לרוסיה, במחירים אטרקטיביים במטוסים חדישים ובחברת תעופה הידועה בשרות הטוב שלה. "השילוב של מבחר יעדים בטיסות לישראל, האפשרות לשלב בין היעדים השונים וכן טיסות הפנים הרבות יתנו לצרכן הישראלי מוצר מובחר. לאור העלייה במספר התיירים מרוסיה לישראל בשנים האחרונות, אני צופה ביקוש גדול לטיסות", הוסיף נחום.

הסכם "השמים הפתוחים" שנחתם על ידי השר כץ עם האיחוד האירופאי, ממשיך את הגידול של חברות התעופה הפועלות בנתב"ג כאשר ישנו קשר ישיר בין הגידול בהיצע הטיסות לבין הירידה במחירי כרטיסי הטיסה. ביעדים למזרח אירופה ירדו מחירי הטיסות ב-18%, ביעדים למערב אירופה ירדו המחירים בין 12% עד 30%, בצפון אמריקה, המזרח הרחוק ואוסטרליה ירדו המחירים ב-20% ולאפריקה ב-13%.
 
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה