משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתחבורה יבשתיתבמטרה למנוע סיכון בטיחותי באירועי ל"ג בעומר במירון: טרנר-אייל דורשת ממנכ"ל משרד החינוך להחזיר את חופשת ל"ג בעומד ליום ראשון

במטרה למנוע סיכון בטיחותי באירועי ל"ג בעומר במירון: טרנר-אייל דורשת ממנכ"ל משרד החינוך להחזיר את חופשת ל"ג בעומד ליום ראשון

מנכ"לית משרד התחבורה: תשובת משרד החינוך שדחה את הבקשה, משולה להחלטה לקיים את מרוץ המרתון בתל אביב מבלי לסגור לתנועה את הרחובות שבהם מתקיים המרוץ

מנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר- אייל דורשת ממנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב להחזיר את יום חופשת הלימודים של ל"ג בעומר למועד המקורי ביום ראשון, במטרה למנוע סיכון בטיחותי למאות אלפי המשתתפים בחגיגות ל"ג בעומר במירון.

טרנר- אייל שלחה אתמול מכתב דחוף לאבואב ובו היא מפצירה במשרד החינוך לשקול שוב את החלטתו, לשנות את יום חופשת הלימודים ולהשיבו ליום ראשון, כפי שנקבע מראש. זאת, בשל הפגיעה הצפויה הן במשתתפי החגיגות בל"ג בעומר והן בתלמידי מוסדות החינוך והוריהם.

החלטת משרד החינוך, לדחות את חופשת החג מיום ראשון ליום שני עלולה להקשות על אלפי משפחות המבקשות להגיע לאירועי ל"ג בעומר במירון. המחסור באוטובוסים צפוי להוביל לעומס אדיר בנקודות המוצא בערים השונות ובמירון ולגרום לסכנה בטיחותית ממדרגה ראשונה.

טרנר- אייל מציינת בפנייתה כי משרד התחבורה נערך מזה מספר חודשים לאפשר את קיומם התקין של אירועי ל"ג בעומר במירון, שבו עתידים לקחת חלק מאות אלפי משתתפים והאפשרות היחידה להגיע למקום האירוע היא באמצעות אוטובוסים בלבד. "מדובר במבצע לוגיסטי מורכב שכן כל האירוע שבו מתניידים מאות אלפי אנשים מכל רחבי הארץ למירון וחזרה, נמשך כ-30 שעות בלבד". אומרת טרנר- אייל.

מנכ"לית משרד התחבורה מציינת כי במסגרת ההיערכות לאירוע המורכב הסתמכו גורמי המקצוע במשרד התחבורה על לוח החופשות הרשמי שפרסם משרד החינוך בתחילת שנת הלימודים. "להפתעתנו הודיע משרד החינוך, שלושה שבועות בלבד לפני קיום האירוע וללא כל התייעצות עם הגורמים המעורבים בהכנות לקיומו, על שינוי מועד חופשת ל"ג בעומר במוסדות החינוך", מציינת טרנר- אייל.      

מנכ"לית משרד התחבורה מדגישה, כי החלטת משרד החינוך הביאה לפער משמעותי של מאות אוטובוסים הנדרשים במקביל, הן להסעת מאות אלפי המשתתפים הצפויים באירועי ל"ג בעומר והן לביצוע נסיעות בקווי התלמידים. "בקשתינו אליך להותיר את מועד חופשת ל"ג בעומר על כנו, נענתה בשלילה. במקביל בחנו חלופות נוספות להתמודדות עם שינוי מועד החופשה עליו החלטתם, כמו למשל הארכת זמן המבצע עד ליום שני בשעות הבוקר המאוחרות, אולם הבקשה נענתה בשלילה על ידי משטרת ישראל מסיבות מבצעיות" אומרת טרנר-אייל.

יצוין, כי מיד לאחר החלטת משרד החינוך לדחות את חופשת הלימודים מיום ראשון ליום שני, פנה מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, מאיר חן למנכ"ל משרד החינוך והבהיר לו את המשמעויות החמורות של ההחלטה. משרד החינוך השיב  כי הוא מעריך את חשיבות האירועים המתקיימים במירון, אולם לא ניתן לשנות את המצב. לדברי טרנר – אייל, תשובת משרד החינוך משולה להחלטה לקיים את מרוץ המרתון בתל אביב מבלי לסגור לתנועה את הרחובות שבהם מתקיים המרוץ.

"כדי לאפשר בכל זאת הגעה של למעלה מרבע מיליון מאזרחי מדינת ישראל לאירוע מרכזי עבורם, תוך שמירה על ביטחונן ובטיחותן המלאים של אותן עשרות אלפי משפחות, גילינו אחריות ציבורית וכחלק מההיערכות שנקבעה, הוחלט על הקצאת האוטובוסים של מפעילי התחבורה הציבורית עבור השירות להילולה במירון, כפי שתוכנן מראש, ולא עבור השירות למוסדות חינוך", מוסיפה טרנר-אייל.

לדברי טרנר - אייל, כ-300 אוטובוסים מחברות ההסעות המיוחדות אשר נלקחו בחשבון בהיערכות המוקדמת לטובת אירוע ההילולה, נגרעו בשל חובתן החוזית לקיום הסעות תלמידים. כתוצאה מכך עתידים להיפגע הן הציבור המעוניין להשתתף בהילולה במירון והן תלמידי מוסדות החינוך והוריהם.
 

על סדר היום

חמישי, 27 יולי 2017
החלפת לוחית רישוי פגומה
משרד התחבורה, אגף הרכב ושירותי תחזוקה מבקש להביא לידיעת הציבור על החלפת לוחית רישוי פגומה.
קרא עוד...החלפת לוחית רישוי פגומה
רביעי, 26 יולי 2017
אימות רישיון נהיגה לשוהים בחו"ל
אזרח ישראלי המצוי בחו"ל במסגרת של טיול, לימודים או תושבות מכל סוג שהוא ונדרש ע"י השלטונות המקומיים, או ע"י מוסדות המדינה לאימות רישיון נהיגה רשאי לעשות כן.
קרא עוד...אימות רישיון נהיגה לשוהים בחו"ל
שלישי, 25 יולי 2017
מכרז מס' 1/17 למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית
חברת איי.אם.סי.ג'י תשתיות ותחבורה בע"מ מזמינה בזה מציעים להגיש הצעות למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית, הכל כפי שיפורט במסמכי מכרז זה.
קרא עוד...מכרז מס' 1/17 למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה