משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתחבורה יבשתיתגידול של 7% במספר הנוסעים בתחבורה ציבורית בישראל

גידול של 7% במספר הנוסעים בתחבורה ציבורית בישראל

הרפורמה בתעריפי התחבורה הציבורית והשיפורים הרבים שמוביל השר כץ בענף, מחוללים שינוי בקרב נוסעי התחבורה בישראל

העלייה במספר הנוסעים בתחבורה הציבורית נמשכת. גידול של 7% במספר הנוסעים בתחבורה הציבורית בישראל נרשם, ברבעון הראשון של שנת 2017, לעומת התקופה המקבילה אשתקד. כך הודיע היום, שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ.

מנתוני הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה עולה כי בחודשים ינואר עד מרץ 2017, בוצעו בתחבורה הציבורית כ- 217 מיליון נסיעות נוסע, לעומת 202 מיליון נסיעות נוסע, בתקופה המקבילה של שנת 2016 ו-191 מיליון נסיעות נוסע בתקופה המקבילה בשנת 2015.

מהנתונים עולה עוד כי ברבעון הראשון של שנת 2017 נרשמה עלייה של 7% במספר הנוסעים באוטובוסים וברכבת ו-15% ברכבת הקלה בירושלים. זאת, בהשוואה לתקופה המקבילה  של שנת 2016.

על פי הנתונים, בחודשים ינואר עד מרץ 2017, נרשם גידול של 14% במספר הנוסעים בתחבורה הציבורית, לעומת התקופה המקבילה של שנת 2015. במספר הנוסעים באוטובוסים חל גידול של 13%, ברכבת נרשם גידול של 25% וברכבת הקלה בירושלים נרשם בתקופה זאת, גידול של 14%.

השר כץ ציין, כי הגידול במספר הנוסעים בתחבורה הציבורית חוסך למשק מאות מיליוני שקלים מידי שנה. על פי דוח ועדת טרכטנברג, כל אחוז גידול בנוסעים בתחבורה הציבורית חוסך למשק כ-400 מיליון שקלים.

הרפורמה בתעריפי התחבורה הציבורית שהונהגה על ידי השר כץ לפני כשנתיים מאפשרת למאות אלפי נוסעים נוספים ליהנות מהוזלות דרמטיות של עשרות אחוזים, בתעריפי התחבורה הציבורית, באמצעות מנוי חופשי חודשי או יומי, המאפשר נסיעה חופשית ללא כל הגבלה, ברכבות ובאוטובוסים.

מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית תא"ל (במיל) מאיר חן ציין כי המשך מגמת הגידול בתחבורה הציבורית מעידה על  המשך השינוי בהרגלי הציבור בשימוש בתחבורה ציבורית. בשנתיים האחרונות  הופנו משאבים רבים לטובת שינוי חווית המשתמש ובכלל זה שילוב טכנולוגיות כרטוס וטעינה מתקדמות, פריסה  ארצית של עמדות שרות למחזיקי כרטיס הנסיעה החכם "רב-קו", הידוק השילוביות בין אמצעי התחבורה, רכבות ואוטובוסים, יצירת קווים ייעודיים דוגמת "קו רציף", "קווי הזנק", "קווי לילה" ועוד.
 

על סדר היום

חמישי, 27 יולי 2017
החלפת לוחית רישוי פגומה
משרד התחבורה, אגף הרכב ושירותי תחזוקה מבקש להביא לידיעת הציבור על החלפת לוחית רישוי פגומה.
קרא עוד...החלפת לוחית רישוי פגומה
רביעי, 26 יולי 2017
אימות רישיון נהיגה לשוהים בחו"ל
אזרח ישראלי המצוי בחו"ל במסגרת של טיול, לימודים או תושבות מכל סוג שהוא ונדרש ע"י השלטונות המקומיים, או ע"י מוסדות המדינה לאימות רישיון נהיגה רשאי לעשות כן.
קרא עוד...אימות רישיון נהיגה לשוהים בחו"ל
שלישי, 25 יולי 2017
מכרז מס' 1/17 למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית
חברת איי.אם.סי.ג'י תשתיות ותחבורה בע"מ מזמינה בזה מציעים להגיש הצעות למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית, הכל כפי שיפורט במסמכי מכרז זה.
קרא עוד...מכרז מס' 1/17 למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה