משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתחבורה יבשתיתשלב נוסף בפרויקט הרכבת הקלה בתל אביב: מכונת הכרייה הענקית (TBM) השלישית רוזה יצאה הבוקר לדרך ותנוע לאורך ציר ז'בוטינסקי ברמת גן

שלב נוסף בפרויקט הרכבת הקלה בתל אביב: מכונת הכרייה הענקית (TBM) השלישית רוזה יצאה הבוקר לדרך ותנוע לאורך ציר ז'בוטינסקי ברמת גן

השר כץ: פרויקט הרכבת הקלה בתל אביב צפוי לשנות באופן משמעותי את המציאות התחבורתית בגוש דן. הפרויקט מהווה דוגמה מובהקת ליכולת לקבל החלטות. עוצמת הבעיות והאתגרים במיזם זה, הרתיעו רבים ומנעו את יישום הפרויקט במשך יותר מארבעה עשורים

פרויקט הרכבת הקלה במטרופולין תל אביב צובר תאוצה. הבוקר (יום ראשון) שוגרה מכונת הכרייה הענקית (ה-TBM) השלישית מפיר גלי גיל, לכיוון רמת גן, 30 מטר מתחת לקרקע, לאורך ציר ז'בוטינסקי. מכונת ה-TBM  חופרת את המנהרות שישמשו את נוסעי הקו האדום של הרכבת הקלה.  

מכונת הכרייה השלישית, נקראת על שמה של רוזה פארקס- אמריקאית פורצת הדרך נגד אפליית השחורים בתחבורה הציבורית בארצות הברית. על פי מסורת הכורים, נהוג לקרוא למכונת הכרייה בשם של אישה בשביל המזל, וכדי שהכרייה תתבצע בהצלחה יתרה.        

מכונת הקידוח רוזה שקוטרה כ-7.5 מטרים ומשקלה כ-900 טון, תחל לנוע לכיוון מזרח, לעבר התחנות התת קרקעיות: אבא הלל וביאליק ברמת גן ובן גוריון בבני ברק. רוזה תסיים את כרייתה בתחנה התת קרקעית בן גוריון, שם תפגוש את מכונת ה-TBM   הרביעית, שתחל בחודש הבא את כרייתה, מ"דיפו" הרכבת שבפתח תקוה.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, ציין כי פרויקט הרכבת הקלה בתל אביב צפוי לשנות באופן משמעותי את המציאות התחבורתית בגוש דן. "מיזם הרכבת הקלה הוא דוגמה מובהקת ליכולת לקבל החלטות. עוצמת הבעיות והאתגרים במיזם זה, הרתיעו רבים ומנעו את יישום הפרויקט במשך יותר מארבעה עשורים" הוסיף כץ.

שתי מכונות ה-TBM  גולדה מאיר ומרגרט טאצ'ר ממשיכות את כרייתן, מתחת לרחובות תל אביב, בעומק של כ-30 מטרים מתחת לקרקע. המכונות חצו את דרך נתיבי איילון, ומשם המשיכו בכרייה מערבה לעבר התחנות התת קרקעיות- ארלוזורוב, שאול המלך ותחנת קרליבך.

את מנהרות הקו האדום, תכרנה שמונה מכונות TBM; ארבע מגלי גיל (שתיים מזרחה ושתיים מערבה), שתיים מפיר הרצל בתל אביב, לכיוון תחנת קרליבך ושתיים מפתח תקווה לכיוון בני ברק. סך הכל 12 קילומטרים של מנהרות כפולות – מנהרה לכל כיוון נסיעה.

במקביל, מתקדמת הקמת התחנות התת קרקעיות ברחבי המטרופולין, על פי לוחות הזמנים שנקבעו. חברת נת"ע האחראית מטעם משרד התחבורה על הקמה של הרכבת הקלה, פועלת במרץ להקדמת זמני הביצוע של הפרויקט וחוזרת על מחויבותה להפעיל את הקו האדום כמתוכנן באוקטובר 2021.
 

על סדר היום

חמישי, 27 יולי 2017
החלפת לוחית רישוי פגומה
משרד התחבורה, אגף הרכב ושירותי תחזוקה מבקש להביא לידיעת הציבור על החלפת לוחית רישוי פגומה.
קרא עוד...החלפת לוחית רישוי פגומה
רביעי, 26 יולי 2017
אימות רישיון נהיגה לשוהים בחו"ל
אזרח ישראלי המצוי בחו"ל במסגרת של טיול, לימודים או תושבות מכל סוג שהוא ונדרש ע"י השלטונות המקומיים, או ע"י מוסדות המדינה לאימות רישיון נהיגה רשאי לעשות כן.
קרא עוד...אימות רישיון נהיגה לשוהים בחו"ל
שלישי, 25 יולי 2017
מכרז מס' 1/17 למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית
חברת איי.אם.סי.ג'י תשתיות ותחבורה בע"מ מזמינה בזה מציעים להגיש הצעות למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית, הכל כפי שיפורט במסמכי מכרז זה.
קרא עוד...מכרז מס' 1/17 למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה