משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתחבורה יבשתיתשלב נוסף בפרויקט הרכבת הקלה בתל אביב: מכונת הכרייה הענקית (TBM) השלישית רוזה יצאה הבוקר לדרך ותנוע לאורך ציר ז'בוטינסקי ברמת גן

שלב נוסף בפרויקט הרכבת הקלה בתל אביב: מכונת הכרייה הענקית (TBM) השלישית רוזה יצאה הבוקר לדרך ותנוע לאורך ציר ז'בוטינסקי ברמת גן

השר כץ: פרויקט הרכבת הקלה בתל אביב צפוי לשנות באופן משמעותי את המציאות התחבורתית בגוש דן. הפרויקט מהווה דוגמה מובהקת ליכולת לקבל החלטות. עוצמת הבעיות והאתגרים במיזם זה, הרתיעו רבים ומנעו את יישום הפרויקט במשך יותר מארבעה עשורים

פרויקט הרכבת הקלה במטרופולין תל אביב צובר תאוצה. הבוקר (יום ראשון) שוגרה מכונת הכרייה הענקית (ה-TBM) השלישית מפיר גלי גיל, לכיוון רמת גן, 30 מטר מתחת לקרקע, לאורך ציר ז'בוטינסקי. מכונת ה-TBM  חופרת את המנהרות שישמשו את נוסעי הקו האדום של הרכבת הקלה.  

מכונת הכרייה השלישית, נקראת על שמה של רוזה פארקס- אמריקאית פורצת הדרך נגד אפליית השחורים בתחבורה הציבורית בארצות הברית. על פי מסורת הכורים, נהוג לקרוא למכונת הכרייה בשם של אישה בשביל המזל, וכדי שהכרייה תתבצע בהצלחה יתרה.        

מכונת הקידוח רוזה שקוטרה כ-7.5 מטרים ומשקלה כ-900 טון, תחל לנוע לכיוון מזרח, לעבר התחנות התת קרקעיות: אבא הלל וביאליק ברמת גן ובן גוריון בבני ברק. רוזה תסיים את כרייתה בתחנה התת קרקעית בן גוריון, שם תפגוש את מכונת ה-TBM   הרביעית, שתחל בחודש הבא את כרייתה, מ"דיפו" הרכבת שבפתח תקוה.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, ציין כי פרויקט הרכבת הקלה בתל אביב צפוי לשנות באופן משמעותי את המציאות התחבורתית בגוש דן. "מיזם הרכבת הקלה הוא דוגמה מובהקת ליכולת לקבל החלטות. עוצמת הבעיות והאתגרים במיזם זה, הרתיעו רבים ומנעו את יישום הפרויקט במשך יותר מארבעה עשורים" הוסיף כץ.

שתי מכונות ה-TBM  גולדה מאיר ומרגרט טאצ'ר ממשיכות את כרייתן, מתחת לרחובות תל אביב, בעומק של כ-30 מטרים מתחת לקרקע. המכונות חצו את דרך נתיבי איילון, ומשם המשיכו בכרייה מערבה לעבר התחנות התת קרקעיות- ארלוזורוב, שאול המלך ותחנת קרליבך.

את מנהרות הקו האדום, תכרנה שמונה מכונות TBM; ארבע מגלי גיל (שתיים מזרחה ושתיים מערבה), שתיים מפיר הרצל בתל אביב, לכיוון תחנת קרליבך ושתיים מפתח תקווה לכיוון בני ברק. סך הכל 12 קילומטרים של מנהרות כפולות – מנהרה לכל כיוון נסיעה.

במקביל, מתקדמת הקמת התחנות התת קרקעיות ברחבי המטרופולין, על פי לוחות הזמנים שנקבעו. חברת נת"ע האחראית מטעם משרד התחבורה על הקמה של הרכבת הקלה, פועלת במרץ להקדמת זמני הביצוע של הפרויקט וחוזרת על מחויבותה להפעיל את הקו האדום כמתוכנן באוקטובר 2021.
 

על סדר היום

שלישי, 13 יוני 2017
אגף הרכב ושירותי תחזוקה מפרסם את עיקרי החלטת שימוע שהתקיים לאחרונה בנושא יבוא אישי של רכב לישראל
לאחרונה התקיים שימוע באגף הרכב ושירותי תחזוקה בשל חשש ממשי כי יבוא אישי של רכב לישראל נעשה באמצעות צד ג', שאיננו בעל רישיון לתיווך ביבוא אישי לפי סעיף 68 לחוק רישוי שירותים ומקצועות בענף הרכב, תשע"ו-2016 (להלן-חוק הרישוי).
קרא עוד...אגף הרכב ושירותי תחזוקה מפרסם את עיקרי החלטת שימוע שהתקיים לאחרונה בנושא יבוא אישי של רכב לישראל
ראשון, 04 יוני 2017
הארכת תוקף ההנחות למקבלי קצבאות שארים והשלמת הכנסה
משרד התחבורה האריך את תוקף ההנחות למקבלי קצבאות שארים והשלמת הכנסה על פי חוק הביטוח הלאומי, הקיימים כיום, עד לתום שנת 2017.
קרא עוד...הארכת תוקף ההנחות למקבלי קצבאות שארים והשלמת הכנסה
שני, 22 מאי 2017
העברת הטיפול בהעברת בעלות, עיקול, שעבוד וביטול כלי צמ"ה
החל מ- 01/06/2017, יוכל כל בעל ציוד מכני הנדסי לבצע את הפעולות הבאות: העברת בעלות, שעבוד, עיקול וביטול כלי צמ"ה במחוזות הרישוי באזור מגוריו.
קרא עוד...העברת הטיפול בהעברת בעלות, עיקול, שעבוד וביטול כלי צמ"ה
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה