כרטיסי נסיעה והנחות

  • גרסת הדפסה
  • דואר אלקטרוני

משרד התחבורה מפקח על מחירי הנסיעה ומסבסד אותם, כדי לשמור על רמת מחירים סבירה ושווה לכל נפש. כמו כן מחויבים מפעילי הקווים לתת הנחות למגזרים שונים, בהתאם למדיניות ההנחות הנקבעת ע"י משרד התחבורה ומשרד האוצר.

סוגי כרטיסים

במרבית החברות ניתן לרכוש סוגים שונים של כרטיסים וכרטיסיות, כגון כרטיס חופשי-יומי, חופשי-חודשי, כרטיסי מעבר, כרטיסי המשך ועוד, בהתאם לתדירות הנסיעות שלכם. מידע מפורט ניתן למצוא באתרי חברות האוטובוסים.

כרטיס רב-קו

כרטיס רב-קו פועל בחלק מערי גוש דן החל מ-28.8.07. מדובר בכרטיס חכם נטען שבאמצעותו ניתן לשלם על הנסיעה באוטובוס. על הכרטיס מוטבעים תמונת הנוסע ופרטיו המזהים. בשלב ראשון הופעל הכרטיס החכם בקווי חברת "קווים" בפתח תקווה, יהוד, אור יהודה, קרית אונו וסביון. השימוש בכרטיס יורחב בהדרגה לכל הקווים העירוניים והבינעירוניים בארץ, ובעתיד גם לרכבת הקלה.

איך זה עובד
הנוסע באוטובוס יציג את הכרטיס החכם מול קורא כרטיסים שיותקן בכניסה לאוטובוס. אם יהיה זה כרטיס תקופתי, כגון "חופשי חודשי", יוודא הקורא את תוקפו של הכרטיס ואיזור הנסיעה המותר בכרטיס ויגרע ממנו את מחיר הנסיעה.

קנייה וטעינה של הכרטיס החכם
אפשר לרכוש את הכרטיס החכם בתחנות מרכזיות, מרכזי קניות, תחנות רכבת וחנויות מורשות. יש להגיע באופן חד-פעמי לעמדת ההנפקה עם תעודה מזהה, אישור על זכאות להנחה, אם קיים (אזרחים ותיקים, תלמידים וזכאים אחרים), להצטלם, למלא טופס ולקבל את הרב-קו.

ניתן להטעין את הכרטיס בכל סוגי כרטיסי המנוי הקיימים: "חופשי חודשי", "חופשי יומי" או "חופשי גמיש", המאפשר לטעון את הכרטיס בסכום כסף מוגדר מראש. הנוסע יכול לטעון את הכרטיס בקלות אצל נהג האוטובוס, ובקרוב גם בעמדות טעינה אוטומטיות. כל הטענה של הכרטיס מזכה את הנוסע בהנחה של 20% ממחיר הנסיעה הנקוב.

עמדות רב קו ברחבי הארץ

זכאים להנחות בתעריפי נסיעה

מידע מפורט על ההנחות השונות תוכלו למצוא באתר החברה שבשירותיה אתם משתמשים. ההנחות העיקריות:

  • ילדים עד גיל 5: ללא תשלום, חייבים בליווי מבוגר
  • תלמידים ונוער עד גיל 18 או סוף י"ב: 50% ברכישת כרטיסיית נוער. במקרה שהנהג דורש זאת, יש להציג תעודת זהות או כרטיס תלמיד
  • גברים מגיל 65 ונשים מגיל 60: 50% הנחה עם הצגת תעודת זהות. ההנחה תינתן על כל סוגי הכרטיסים הקיימים. מחירי הנסיעה לאחר ההנחה יעוגלו לעשר האגורות הקרובות. לאזרחים ותיקים ישנה אפשרות לקנות כרטיסיות של 20 נסיעות, כרטיסיות של 10 נסיעות וכרטיסיות של 2 נסיעות ב50% הנחה מהמחיר הרגיל.
  • שוטרים וחיילים: ללא תשלום עם הצגת תעודת שוטר או חוגר עיוור ומלווה: ללא תשלום בנסיעות עירוניות, 50% הנחה בנסיעות בינעירוניות
  • זכאי הביטוח הלאומי: 33% ברכישת כרטיסייה עם הצגת תעודת זכאות

רשימת המוסדות המוכרים לצורך זכאות בהנחות התחבורה הציבורית

זכאים להנחות מביטוח לאומי

זכאים להנחה של 33% בתעריפי הנסיעה באוטובוס ברכישת כרטיסיה. ניתן לרכוש כרטיסיות בהנחה לזכאים עם הצגת תעודת זכאות בפני הנהג או בקופה.

מקבלי הגמלאות הבאות מהמוסד לביטוח לאומי זכאים להנחות בתעריפי נסיעה באוטובוס:

  • קצבת שארים והשלמת הכנסה
  • גמלת נכות לפי פרק ט' לחוק הביטוח הלאומי (נכות כללית יציבה מעל 75%)
  • גמלת הבטחת הכנסה ששולמה לפני 01/08/2003 ולא חלה הפסקה של שישה חודשים רצופים בקבלת גמלה

קבלת תעודת זכאות
ככלל, אין צורך לפנות למשרד התחבורה ,המשרד שולח את התעודות לזכאים באופן אוטומטי, על פי רשימת זכאים המועברת אליו מדי חודש מהביטוח הלאומי. התעודה היא אישית ולא ניתנת להעברה.
הנפקת תעודות זכאות מתבצעת במרוכז פעם בשנתיים לכלל אוכלוסיית הזכאים ופעם בחודש מונפקות תעודות ל"זכאים" החדשים על-פי העדכונים מהמוסד לביטוח לאומי.

במקרה של אובדן או אי קבלת תעודת הזכאות ניתן לפנות למרכז מידע ארצי ב- 5678* או באמצעות פנייה בכתב עבור: המפקח על התעבורה לתחבורה ציבורית, רח' המלאכה 8, ת.ד.57109 , תל-אביב,61570, פקס: 03-6849876

עודכן לאחרונה: רביעי, 22 יולי 2015 09:37

 

על סדר היום

חמישי, 05 מאי 2016
מכרז להקמת מאגר נתונים כלל ארצי להסעות תלמידים
חברת עדליא ייעוץ כלכלי בע"מ מזמינה בזאת מציעים להגיש הצעות להקמת מאגר נתונים כלל ארצי להסעות תלמידים, וזאת במסגרת פעילותה כמנהלת תחבורה ציבורית עבור הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, הכל כפי שיפורט במסמכי המכרז.
קרא עוד...
חמישי, 07 ינואר 2016
מכרז למתן שירותים בתחום פיתוח ותחזוקה של מערכת הרישוי בתחבורה הציבורית
חברת איי.אם.סי.ג'י תשתיות ותחבורה בע"מ מזמינה בזה מציעים להגיש הצעות למתן שירותים בתחום פיתוח ותחזוקה של מערכת הרישוי, הכול כפי שיפורט במסמכי מכרז זה.
קרא עוד...
רביעי, 06 ינואר 2016
מכרז לקבלת רישיונות להפעלת קווי שירות בתחבורה הציבורית באוטובוסים באשכול שרון-חולון מרחבי
מכרז זה מתפרסם בהמשך למכרז למיון מוקדם 06/2010, במסגרתו נקבעו המועמדים הרשאים להשתתף במכרזים להפעלת קווי שירות בתחבורה הציבורית במספר אשכולות.
קרא עוד...
רביעי, 28 אוקטובר 2015
מכרז לקבלת רישיונות להפעלת קווי שירות בתחבורה הציבורית באוטובוסים באשכול קווי אשדוד עירוני
אשכול הקווים נשוא מכרז זה כולל את שרות התחבורה הציבורית באשדוד. עיריית אשדוד נבחרה לשמש כמודל לעיר שמופעלת בה מערכת תחבורה ברת-קיימא, במסגרת קול קורא שפרסם המשרד בשנת 2011.
קרא עוד...