עמוד הבית - תחבורה ציבורית

כרטיסי נסיעה והנחות


משרד התחבורה מפקח על מחירי הנסיעה ומסבסד אותם, כדי לשמור על רמת מחירים סבירה ושווה לכל נפש. כמו כן מחויבים מפעילי הקווים לתת הנחות למגזרים שונים, בהתאם למדיניות ההנחות הנקבעת ע"י משרד התחבורה ומשרד האוצר.

סוגי כרטיסים

במרבית החברות ניתן לרכוש סוגים שונים של כרטיסים וכרטיסיות, כגון כרטיס חופשי-יומי, חופשי-חודשי, כרטיסי מעבר, כרטיסי המשך ועוד, בהתאם לתדירות הנסיעות שלכם. מידע מפורט ניתן למצוא באתרי חברות האוטובוסים.

כרטיס רב-קו

כרטיס רב-קו פועל בחלק מערי גוש דן החל מ-28.8.07. מדובר בכרטיס חכם נטען שבאמצעותו ניתן לשלם על הנסיעה באוטובוס. על הכרטיס מוטבעים תמונת הנוסע ופרטיו המזהים. בשלב ראשון הופעל הכרטיס החכם בקווי חברת "קווים" בפתח תקווה, יהוד, אור יהודה, קרית אונו וסביון. השימוש בכרטיס יורחב בהדרגה לכל הקווים העירוניים והבינעירוניים בארץ, ובעתיד גם לרכבת הקלה.

איך זה עובד
הנוסע באוטובוס יציג את הכרטיס החכם מול קורא כרטיסים שיותקן בכניסה לאוטובוס. אם יהיה זה כרטיס תקופתי, כגון "חופשי חודשי", יוודא הקורא את תוקפו של הכרטיס ואיזור הנסיעה המותר בכרטיס ויגרע ממנו את מחיר הנסיעה.

קנייה וטעינה של הכרטיס החכם
אפשר לרכוש את הכרטיס החכם בתחנות מרכזיות, מרכזי קניות, תחנות רכבת וחנויות מורשות. יש להגיע באופן חד-פעמי לעמדת ההנפקה עם תעודה מזהה, אישור על זכאות להנחה, אם קיים (אזרחים ותיקים, תלמידים וזכאים אחרים), להצטלם, למלא טופס ולקבל את הרב-קו.

ניתן להטעין את הכרטיס בכל סוגי כרטיסי המנוי הקיימים: "חופשי חודשי", "חופשי יומי" או "חופשי גמיש", המאפשר לטעון את הכרטיס בסכום כסף מוגדר מראש. הנוסע יכול לטעון את הכרטיס בקלות אצל נהג האוטובוס, ובקרוב גם בעמדות טעינה אוטומטיות. כל הטענה של הכרטיס מזכה את הנוסע בהנחה של 20% ממחיר הנסיעה הנקוב.

עמדות רב קו ברחבי הארץ

זכאים להנחות בתעריפי נסיעה

מידע מפורט על ההנחות השונות תוכלו למצוא באתר החברה שבשירותיה אתם משתמשים. ההנחות העיקריות:

  • ילדים עד גיל 5: ללא תשלום, חייבים בליווי מבוגר
  • תלמידים ונוער עד גיל 18 או סוף י"ב: 50% ברכישת כרטיסיית נוער. במקרה שהנהג דורש זאת, יש להציג תעודת זהות או כרטיס תלמיד
  • גברים מגיל 65 ונשים מגיל 60: 50% הנחה עם הצגת תעודת זהות. ההנחה תינתן על כל סוגי הכרטיסים הקיימים. מחירי הנסיעה לאחר ההנחה יעוגלו לעשר האגורות הקרובות. לאזרחים ותיקים ישנה אפשרות לקנות כרטיסיות של 20 נסיעות, כרטיסיות של 10 נסיעות וכרטיסיות של 2 נסיעות ב50% הנחה מהמחיר הרגיל.
  • שוטרים וחיילים: ללא תשלום עם הצגת תעודת שוטר או חוגר עיוור ומלווה: ללא תשלום בנסיעות עירוניות, 50% הנחה בנסיעות בינעירוניות
  • זכאי הביטוח הלאומי: 33% ברכישת כרטיסייה עם הצגת תעודת זכאות

רשימת המוסדות המוכרים לצורך זכאות בהנחות התחבורה הציבורית

זכאים להנחות מביטוח לאומי

זכאים להנחה של 33% בתעריפי הנסיעה באוטובוס ברכישת כרטיסיה. ניתן לרכוש כרטיסיות בהנחה לזכאים עם הצגת תעודת זכאות בפני הנהג או בקופה.

מקבלי הגמלאות הבאות מהמוסד לביטוח לאומי זכאים להנחות בתעריפי נסיעה באוטובוס:

  • קצבת שארים והשלמת הכנסה
  • גמלת נכות לפי פרק ט' לחוק הביטוח הלאומי (נכות כללית יציבה מעל 75%)
  • גמלת הבטחת הכנסה ששולמה לפני 01/08/2003 ולא חלה הפסקה של שישה חודשים רצופים בקבלת גמלה

קבלת תעודת זכאות
ככלל, אין צורך לפנות למשרד התחבורה ,המשרד שולח את התעודות לזכאים באופן אוטומטי, על פי רשימת זכאים המועברת אליו מדי חודש מהביטוח הלאומי. התעודה היא אישית ולא ניתנת להעברה.
הנפקת תעודות זכאות מתבצעת במרוכז פעם בשנתיים לכלל אוכלוסיית הזכאים ופעם בחודש מונפקות תעודות ל"זכאים" החדשים על-פי העדכונים מהמוסד לביטוח לאומי.

במקרה של אובדן או אי קבלת תעודת הזכאות ניתן לפנות למרכז מידע ארצי ב- 5678* או באמצעות פנייה בכתב עבור: המפקח על התעבורה לתחבורה ציבורית, רח' המלאכה 8, ת.ד.57109 , תל-אביב,61570, פקס: 03-6849876

עודכן לאחרונה: חמישי, 09 מרץ 2017 16:35

 

על סדר היום

שלישי, 25 יולי 2017
מכרז מס' 1/17 למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית
חברת איי.אם.סי.ג'י תשתיות ותחבורה בע"מ מזמינה בזה מציעים להגיש הצעות למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית, הכל כפי שיפורט במסמכי מכרז זה.
קרא עוד...מכרז מס' 1/17 למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית
ראשון, 04 יוני 2017
הארכת תוקף ההנחות למקבלי קצבאות שארים והשלמת הכנסה
משרד התחבורה האריך את תוקף ההנחות למקבלי קצבאות שארים והשלמת הכנסה על פי חוק הביטוח הלאומי, הקיימים כיום, עד לתום שנת 2017.
קרא עוד...הארכת תוקף ההנחות למקבלי קצבאות שארים והשלמת הכנסה
שני, 20 מרץ 2017
הערכות משרד התחבורה לשביתת אגד
ביום ג' ה- 21.03.2017 צפויה חברת אגד להשבית את קווי התחבורה הציבורית שבהפעלתה.
משרד התחבורה נערך למתן מענה בצירים חיוניים.
קרא עוד...הערכות משרד התחבורה לשביתת אגד
חמישי, 09 מרץ 2017
טקס סיום קורס רכז תחבורה ציבורית לאוכלוסייה ערבית
על מנת לצמצם ולסגור את הפער הקיים כיום בין השירות לאוכלוסייה הכללית לשירות לאוכלוסייה הערבית, יש צורך בהשקעה משולבת של שיפור תשתיות והגדלת היצע השירות והסובסידיה הנחוצה להפעלתו.
קרא עוד...טקס סיום קורס רכז תחבורה ציבורית לאוכלוסייה ערבית
למעלה