משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים
עמוד הביתפרסומיםהודעות לעיתונותתחבורה יבשתיתהשר כץ: מ-15 באוקטובר יוכלו הסטודנטים במכללות הטכנולוגיות לנסוע בתחבורה הציבורית בחצי מחיר

השר כץ: מ-15 באוקטובר יוכלו הסטודנטים במכללות הטכנולוגיות לנסוע בתחבורה הציבורית בחצי מחיר

שר התחבורה: "הרחבת השימוש בכרטיס 'חופשי סמסטריאלי' לכלל ציבור הסטודנטים נועדה לעודד את השימוש בתחבורה הציבורית גם בקרב ציבור שברובו הגדול אינו נהנה מרווחה כלכלית"

החל מ- 15 באוקטובר יוכלו הסטודנטים בכל המכללות הטכנולוגיות ובתי הספר לאומנויות בארץ לנסוע בקווי השירות האזוריים והעירוניים של התחבורה הציבורית בחצי המחיר, זאת לאחר ששר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ הורה לאנשי משרדו להרחיב את הסדר ההנחה לסטודנטים בתחבורה הציבורית.

על פי תוכניתו של השר כץ החל מ-15 באוקטובר 2011 יונהג כרטיס מנוי "חופשי סמסטריאלי" שיאפשר לסטודנטים בכל המוסדות להכשרת הנדסאים וטכנאים ובתי הספר לאומנויות לנסוע בכל קווי השירות העירוניים והאזוריים של חברות התחבורה הציבורית, בהנחה של 50 אחוזים.

"הרחבת השימוש בכרטיס 'חופשי סמסטריאלי' לכל ציבור הסטודנטים בארץ נועדה לעודד את השימוש בתחבורה הציבורית גם בקרב ציבור שברובו הגדול אינו נהנה מרווחה כלכלית", אמר השר כץ.

הסדר ההנחות לתחבורה הציבורית חל עד כה על כל הסטודנטים באוניברסיטאות והמכללות המוכרות בארץ, למעט המכללות הטכנולוגיות ובתי הספר לאומנויות. מדובר ביותר מ-90 מכללות טכנולוגיות, בהם לומדים כ- 25 אלף תלמידים.

כרטיסי ההנחה לסטודנטים ימכרו באמצעות כרטיס ה"רב קו". ניתן לרכוש את הכרטיס באמצעות הצגת כרטיס סטודנט ואישור לימודים, כנהוג בשאר מוסדות הלימודים בהם מונהג כיום כרטיס סטודנטיאלי.
 

על סדר היום

חמישי, 27 יולי 2017
החלפת לוחית רישוי פגומה
משרד התחבורה, אגף הרכב ושירותי תחזוקה מבקש להביא לידיעת הציבור על החלפת לוחית רישוי פגומה.
קרא עוד...החלפת לוחית רישוי פגומה
רביעי, 26 יולי 2017
אימות רישיון נהיגה לשוהים בחו"ל
אזרח ישראלי המצוי בחו"ל במסגרת של טיול, לימודים או תושבות מכל סוג שהוא ונדרש ע"י השלטונות המקומיים, או ע"י מוסדות המדינה לאימות רישיון נהיגה רשאי לעשות כן.
קרא עוד...אימות רישיון נהיגה לשוהים בחו"ל
שלישי, 25 יולי 2017
מכרז מס' 1/17 למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית
חברת איי.אם.סי.ג'י תשתיות ותחבורה בע"מ מזמינה בזה מציעים להגיש הצעות למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית, הכל כפי שיפורט במסמכי מכרז זה.
קרא עוד...מכרז מס' 1/17 למתן שירותים בתחום הטיפול בפניות הציבור בתחבורה הציבורית
לוח התמרורים הישראלי
לוח התמרורים הישראלי
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
טבלת הניקוד על עבירות תנועה
קריאה חוזרת בטיחותית
קריאה חוזרת בטיחותית
תוצרים ודגמים של כלי רכב
תוצרים ודגמים של כלי רכב
שאלון משיט אופנוע ים
שאלון משיט אופנוע ים
תעודת משיט
בירור תוצאת מבחנים לקבלת תעודת משיט
דו''חות חקירה בטיחותיים
דו''חות חקירה בטיחותיים
למעלה